Мені шкода: Марк Цукерберг на дводенних слуханнях у Конгресі США

199
www.reuters.com
Глава Facebook вибачився за проблеми з конфіденційністю даних користувачів, сподіваючись запобігти посиленню регулювання соціальної мережі

Глава Facebook Марк Цукерберг нарешті з’явився на слухання до Конгресу США зі звітом про конфіденційність даних користувачів Facebook. Американські парламентарі мають намір посилити регулювання соціальної мережі, що неминуче стосуватиметься інших IT-корпорацій.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Цукерберг учергове вибачився за ситуацію із Facebook перед американськими парламентарями. Він висловив позицію соцмережі стосовно ситуації зі скандалом з британською аналітичною компанією Cambridge Analytica, яка зберігала й аналізувала дані близько 87 млн ​​користувачів Facebook без їхнього відома. Крім того, він висловив офіційну точку зору щодо втручання російських ботів у президентські вибори США в 2016 році.

Марк Цукерберг

«Ми не мали достатнього уявлення про нашу відповідальність, що було великою помилкою. Це була моя помилка, і мені дуже шкода», – наголосив Цукерберг.

Цукерберг заявив, що його компанія зробила недостатньо, щоб запобігти тому, що трапилося, адже, наприклад, «занадто повільно виявляла і реагувала на втручання Росії». Глава соцмережі пообіцяв запровадити низку поліпшень, але на це потрібен час.

На захист гендиректора також виступив колишній член правління і ранній інвестор Facebook Дон Грехем. Він заявив, що основним пріоритетом для Цукерберга завжди було зростання і прагнення забезпечити всі умови для користування соцмережею.

«У нашій відповідальності – не лише створити інструменти, а й переконатися в їх правильному використанні», – зазначив Цукерберг.

Якщо Цукерберг не зможе переконати американських конгресменів, то з великою ймовірністю вони почнуть розробляти законодавчі норми для посилення регулювання Facebook, передбачає Reuters.

Bill Nelson

Сенатор Білл Нельсон з сенатського комітету з торгівлі після зустрічі з Цукербергом заявив про необхідність регулювання соціальних мереж – в іншому випадку «ми остаточно втратимо конфіденційність даних», впевнений конгресмен.

Однак Reuters ставить під сумнів можливість прийняття масштабного закону для посилення регулювання Facebook. Мало хто з американських парламентарів готовий підтримати такі зміни через труднощі в розумінні технічних аспектів Facebook. Набагато простіше винести на обговорення вузькопрофільні законопроекти.

 

Facebook вирішив зіграти на випередження і підтримав перший з них – законопроект про чесну рекламу (The Honest Ads Act). Закон наказує розкривати інформацію про осіб, які розмістили політичну рекламу в соцмережі.

Однак новий закон може позначитися на рекламному доході соціальної мережі. У понеділок акції Facebook вже подешевшали на 0,5%, а з січня падіння досягло 17%. Ця тенденція свідчить про занепокоєння інвесторів з приводу потенційного регулювання.

Цукерберг має виступити щонайменше перед трьома комітетами Конгресу. Він провів зустрічі з сенаторами від республіканців і демократів у комітетах з питань торгівлі та судової системи США. Виступ перед комітетом Сенату США з енергетики і торгівлі заплановано на середу.

Рішення є: Марк Цукерберг про проблеми Facebook.

Акціонер Facebook: Марк Цукерберг має піти у відставку.

 

Джерела: Reuters.com, Bloomberg

Поділитися: