«Мені до вподоби бути темношкірою»: 4 життєвих принципи Урсули Бернс

361
UNIT City
Голова VEON розповідає про те, що зробило її успішною

Урсула Бернс – легендарна жінка. Вона виросла в нью-йоркському гетто, вивчилася на інженера-машинобудівника і вибудувала успішну кар’єру. Спочатку вона працювала звичайним інженером в Xerox, а згодом очолила цю компанію.

Зараз Урсула Бернс – голова ради директорів телекомунікаційної групи VEON. Днями вона виступила в інноваційному парку UNIT.City. K750 записав її лекцію, а K.Fund Media публікує головні тези.

«У мене завжди є своя думка про все»

На початку свого шляху я займалася безліччю завдань, пов’язаних із машинобудуванням. Перші п’ять років я провела в лабораторії. Робота була цікавою, але одноманітною, і обмежувалася межами одного кабінету. Мені пощастило, що в компанії помітили, що у мене завжди є думка про все. Я не завжди маю рацію, але завжди готова висловитися.

UNIT City

Якось один з топ-менеджерів висловився, а я з ним не погодилася. Він мене запам’ятав і наступного дня запросив до себе.

Мені здавалося, що мене звільнять, але закінчилося все відмінно: ми подружилися, хоч і були зовсім різними – нас об’єднало бажання працювати на благо компанії. Саме він познайомив мене з CEO Xerox і просунув на посаду його помічниці.

Так я мала пропрацювати дев'ять місяців, але затрималася на два з половиною роки

Робота на цій посаді все перевернула – я вивчила роботу компанії, набула знайомств серед верхівки правління і отримала цікавий досвід: люди думали, що у мене більше можливостей, ніж насправді, тому постійно ділилися секретами.

«Головне в роботі — старання»

Головна складова мого успіху – старання. За ним ідуть вміння і лише потім удача, але всі ці три компоненти важливі. Коли я інтерв’ювала людей для Xerox, то всі вони були здатні виконати поставлене завдання, адже закінчили найліпші університети. Але що відрізняє хорошу людину в роботі від поганої – це старання.

«Мені дуже до вподоби бути темношкірою жінкою»

Якось мені сказали, що я вельми розумна, але маю три недоліки: раса, гендер і класова приналежність. Дивно, коли два з твоїх недоліків – це те, чим тебе нагородив сам бог. Не думаю, що він створює половину населення Землі спеціально заради того, щоб вони вважалися другосортними.

UNIT City

Те, що я жінка і те, який у мене колір шкіри, – не те, що я можу в собі змінити. І не те, що я взагалі хотіла б міняти, мені дуже подобається бути темношкірою жінкою.

Але в нашому суспільстві чоловіки все одно цінуються більше, ніж жінки, і до сих пір в розвинених країнах є істотна нерівність в оплаті праці. Чоловіки визначають те, як ми сприймаємо успіх, вони визначають обличчя компаній і навіть структуру наших країн. Є величезна нерівність, яка створюється структурою нашого суспільства та нашим сприйняттям, і з цим можна і варто боротися.

«Я б воліла мати менше грошей і більше дітей»

Моєю найбільшою помилкою було те, що я не народила більше дітей. У мене їх двоє, але якщо можна було б щось змінити в минулому, то я б народила ще двох. Все інше – дрібниці.

Я заробляю багато грошей, у мене чудова робота і прекрасна кар'єра

І все це добре, але головне – те, що я приходжу ввечері додому і бачу своїх дітей і чоловіка. Я їх дуже люблю. Цікаво те, наскільки з часом змінюється динаміка ваших стосунків – діти стають старшими, і їх раптом починає хвилювати ваше самопочуття і щастя.

Друга річ, яку я б змінила – менше нервувала б з приводу грошей. У нашому суспільстві найбагатші люди вважаються найуспішнішими, ми звертаємо на них набагато більше уваги. Але в певний момент життя ти розумієш, що для щастя тобі потрібен певний рівень достатку, а все, що заробляєш понад це – другорядне.

UNIT City

Якщо хочеться угнатися за якимись надзвичайними сумами, в цьому немає нічого поганого. Але слід розуміти, що заради цього доведеться відмовитися від інших речей у житті. З цим варто бути обережним, а надто жінкам. Чоловіки визначили для нас те, чим є успіх, але для нас можуть бути й інші шляхи. Якщо коротко, то я б воліла мати менше грошей і більше дітей.

Поділитися: