Медицина і технології від Alphabet, Amazon, Apple та Microsoft

243
torange.biz
Нові технології допомагають прискорити реформи в охороні здоров'я

Охорона здоров’я не завжди встигає змінюватися в ногу з технологічними новаціями. Бюджет США на охорону здоров’я перевищує $3 трлн на рік, однак навіть тут не всі клініки крокують за зростаючим попитом.

Тоді їм на допомогу приходять високотехнологічні компанії, в тому числі Alphabet, Amazon, Apple і Microsoft, відзначає Business Insider.

Традиційні постачальники медичних послуг дедалі частіше звертаються до IT по допомогу. За останні п’ять років фінансування охорони здоров’я в 10 найбільших технологічних компаніях Сполучених Штатів зросло в десять разів – з $277 млн ​​до $2,7 млрд.

Цифрова медицина за версією Bayer: як штучний інтелект та технології зцілюють людей

Гіганти переносять акцент з терапії насамперед на профілактичну медицину. На перший план виходять телемедицина та дистанційні консультації, зручні переносні гаджети з медичними функціями, мобільні додатки і технології штучного інтелекту (AI).

Business Insider коротко нагадує, який внесок вносять чотири компанії в майбутнє медицини.

Alphabet

Alphabet
www.reuters.com

Материнська компанія Google активно використовує свою потужну хмарну платформу Google Cloud Platform і можливості аналізу масивів даних для вивчення трендів в охороні здоров’я.

Компанія планує розширити стратегічне партнерство із системою охорони здоров’я, щоб вирішити поточні й більш глобальні завдання роботи електронного медичного архіву країни й електронних медкарток (EHR).

Сам собі лікар: 5 прогнозів з книги Еріка Топола «Майбутнє медицини»


Amazon

Amazon
www.flickr.com/photos/141573413@N04/

Найбільший інтернет-ритейлер нещодавно купив компанію PillPack, зробивши ще крок до розгортання на своїй платформі глобальної електронної «аптеки».

Паралельно компанія «посадила за підручники» свого домашнього AI-помічника. Алексі готують ще одну професію – домашнього консультанта з охорони здоров’я і здорового способу життя. Звісно, Алекса рекомендуватиме користувачам отримати консультацію онлайн у фахівця, виписати рецепт на окремій платформі (нагадаємо, в США більшість препаратів продається тільки за рецептом лікаря) і, можливо, замовити товари медичного призначення додому.


Apple

Apple
www.flickr.com/photos/davidgsteadman

Виробник смартфонів та інших гаджетів активно впроваджує медичні функції в свою продукцію і прагне перетворити їх на інструменти охорони здоров’я, зручні і для пацієнтів, і для їхніх клінік.

Нагадаємо, 12 вересня компанія оголосила, що її «розумний» годинник Apple Watch 4-й серії вміє робити електрокардіограму і має на це сертифікат від санітарного нагляду.

Більш ранні версії годинника можуть рахувати пульс і оснащені спеціальним ремінцем з моніторингом кардіоритму.

Раніше ми писали про спеціальний медичний додаток для фотодіагностики близько 3 тис. захворювань.


Microsoft

Microsoft
pixabay.com

Microsoft також активно використовує бази даних і обчислювальні потужності для охорони здоров’я.

Хмарний сервіс Microsoft Azure дає змогу провайдерам та їхнім клієнтам орієнтувати свої послуги на конкретні верстви населення. У компанії є також спеціальні платформи HealthCare NExT і Microsoft Genomics.

В Україні запустили електронний сервіс для запису до лікаря.

Поділитися: