Медреформа: як Андрій Лазецький та Павло Мальований вчать медиків заробляти

408
K.Fund Media
Стоматологи ще перед вступом до університету думають про приватну практику

Шість років медичного університету, ще два-три роки інтернатури – у майже десятирічній програмі навчання медиків жодної лекції про підприємництво. Проект Medinsider Андрій та Павло придумали між парами.

Ми обидва вчимося на спеціальності «лікувальна справа»

«Наші однокурсники про приватну практику навіть не замислюються, максимум – чи варто йти в приватну медицину», – каже Андрій Лазецький.

Розповісти студентам та інтернам про можливість відкрити свою справу і заробити самим партнери вирішили рік тому. Тоді в рідній Вінниці вони провели перший освітній бізнес-івент для медиків.

І ще раз вчитися

На заході виступали фахівці зі сфери маркетингу та піару, крім того, було пряме включення із США: український нейрохірург розповів, наскільки там сформувався напрямок медичних стартапів.

«Ми продумували кожну деталь: під захід було створений окремий лендінг, навіть музику організували. Але прорахувалися, – зізнається Павло. – Поставили зависоку ціну».

K.Fund Media

Ціна квитка становила 600-800 грн: чим ближче до події, тим дорожче. Зараз вартість участі не перевищує 500 грн, для студентів діють постійні знижки.

Перший освітній івент Medinsider відвідало 15 осіб. Це ледве дозволило окупити витрати, але партнери не зупинилися. Необхідних 25-30 учасників вони почали збирати через пару місяців.

Маркетинг, юридичні аспекти та фінанси – такі три основних модулі продаються сьогодні. «Один день – одна тема. За такою формулою ми працюємо з нового року. Тематичні івенти йдуть краще», – каже Андрій.

Зловити момент

«Медреформа стимулює починати приватну практику. Звичайно, поки це стосується тільки сімейних лікарів», – каже Мальований.

Уже зараз сімейні лікарі в поліклініках, по суті, повинні ставати менеджерами і самі залучати пацієнтів – або відкривати приватні кабінети.

K.Fund Media

«У державному секторі лікарі живуть за рахунок, так би мовити, подяк від пацієнтів. Багатьох молодих фахівців це не влаштовує з етичних міркувань.

І вони знову вибирають між роботою в уже існуючих приватних клініках або приватною практикою», – ділиться Андрій.

Все це стимулює попит на послуги Medinsider. Основна цільова аудиторія проекту – студенти-медики старших курсів, інтерни та молоді лікарі. Останнім часом інтерес до освітніх заходів проявляють також підприємці, що хочуть інвестувати в медстартапи. Стати профільним бізнес-хабом – одне із завдань партнерів.

Бодай гуртом

На ринку є фахівці, які налаштовані на приватну практику. В першу чергу, це стоматологи. Також останніми роками розвивається гінекологія, акушерство та педіатрія: на дітях українці не економлять. Тому педіатри і гінекологи також замислюються про відкриття приватних кабінетів і клінік.

Сучасна клініка коштує не один мільйон доларів

«На відкриття стоматологічного кабінету потрібно від $15 тис., а педіатр взагалі може вкластися у $1 тис.: йому для роботи потрібні стетоскоп, отоскоп, біометр і ваги», – каже Андрій.

Кілька фахівців однієї спеціалізації, наприклад, терапевти, можуть відкрити групову амбулаторію. Це стандартна американська практика, яка дозволяє розділити витрати.

K.Fund Media

Багато дівчат, відучившись на «лікувальній справі», хочуть відкрити косметологічний кабінет. Адже українці готові платити за ті послуги, які дають видимий результат.

«Ми допомагаємо учасникам наших освітніх заходів вибрати оптимальну фінансову модель. Вона залежить від багатьох факторів, в тому числі, від спеціалізації лікаря і міста проживання», – підкреслює Павло.

Творці Medinsider не обмежуються Вінницею. Освітні івенти для медиків вони проводять по всій Україні, попитом користуються і вебінари. Партнери впевнені, що на Україну найближчим часом очікує бум медичних стартапів.

Будуть з’являтися нові проекти і в освітній сфері. Однак поки Medinsider конкуренції не відчуває: на ринку існує лише кілька схожих проектів. В основному ж, освітні заходи проводять фармакологічні компанії, але вони не пов’язані з організацією приватної практики.

Поділитися: