MBA у питаннях та відповідях

Master of Business Administration (МВА) – найпрестижніший ступінь в бізнес-освіті, який визнається в усьому світі. Програми МВА спрямовані на підготовку менеджерів середньої та вищої ланки для підвищення ефективності управління бізнесом.


1

Які знання дає MBA?

Основний інструмент навчання у рамках МВА – це метод вивчення прикладів з бізнесу (case-studies). Свого часу цю методологію впровадив Дартмутський коледж, який навесні 1902 року випустив перших сім фахівців із М.С.S. (Master of Commercial Science). За кілька років підтягнулися Гарвард, Стенфорд, Єль тощо.

Власне освітній процес максимально близький до реального бізнесу. Студенти не тільки аналізують, а й досліджують ринок, часто з залученням фахівців – практиків зі сфери бізнесу. Вони ж зазвичай читають лекції, проводять семінари, майстер-класи та тренінги.

Знання, отримувані в рамках проходження програми, належать до різноманітних бізнес-сфер. Ядром програми є ключові навички для бізнесу: аналітичне мислення (бухгалтерський облік, економічна політика, дослідження операцій, статистика і т.д.), професійні навички (фінансовий менеджмент, HR-менеджмент, управління операціями і т.д.) та етика (ділова етика, корпоративне управління і т.д.).

Навчання складається також з безлічі додаткових курсів, кількість і спеціалізація яких залежить від школи.

Крім навчання нового, бізнес-школи структурують вже наявні знання.

2

Чи цінується МВА на ринку праці?

попит на фахівців зі ступенем МВА з боку міжнародних корпорацій та великих компаній зріс до 86%. Невеликі компанії так само не залишаються осторонь – три з чотирьох стартапів сподіваються найняти випускників МВА. Для порівняння, в минулому році цей показник становив 52%.

Численні дослідження та опитування показали, що фахівці, які мають диплом МВА, отримують мінімум на 12-15% більшу стартову зарплату. В середньому ж розрив між прибутками керівника зі ступенем МВА і зарплатою управлінця без ступеня становить 30-40%.

3

А що ще дає МВА?

Навчання в бізнес-школі дає безліч можливостей для налагодження зв’язків. До мережі слухачів MBA входять не лише одногрупники, а й інші студенти бізнес-школи, викладачі та випускники. Опитування показують, що нетворкінг допомагає 60% випускників знайти роботу.