Маск оцінив: 5 книг від його дотепної дівчини Граймс

2321
Abrupt Carpenter
Ексцентричного мільярдера та еклектичну інді-співачку звели разом своєрідне почуття гумору і захоплення науковою фантастикою

Канадська шоу-леді українського походження Клер Буше, що виступає під псевдонімом Граймс, – прихильниця методу DIY (Do It Yourself): сама пише музику й тексти, сама їх виконує і самостійно продюсує. Навіть обкладинки для своїх альбомів намалювала (колись мріяла створювати комікси).

Її новий хлопець, звісно, не сам будує свої ракети. Але в своєму небажанні йти на компроміси з індустріями, де вони білі ворони, ці двоє схожі. Так, саме хлопцем Граймс жартома порадив колегам по цеху називати Ілона Маска редактор журналу The Verge, після чого навіть з’явилося спеціальне розширення для Google Chrome, що заміняє ім’я підприємця на Grimes’s Boyfriend (з якого дива, мовляв, весь час представляти успішних жінок чиїмись дівчатами, дружинами, коханками). Геть старі кліше – даєш нові!

Пара познайомилася завдяки дуже своєрідному жарту в інтернеті

Маск придумав каламбур про уявний експеримент «Василіск Роко», опублікований таким собі Roko, що посилається на оповідання Девіда Ленгфорда, де зображення-«василіски» вбивають будь-кого, хто на них подивився. В його основі дилема: чи варто допомагати створенню штучного інтелекту, який у майбутньому захопить владу і каратиме всіх, хто не причетний до його створення? Точка відліку – момент, коли вас поставили до відома про правила гри (з чим деяких зараз можна привітати).

«Василіск Рококо», – хотів пожартувати Маск, натякаючи на надмірну складність і химерність ідеї. Але потім виявив, що його випередили. Граймс обіграла цей образ ще в 2015-му в своєму кліпі на композицію Flesh without Blood, де жертвою відплати стає безтурботна Марія Антуанетта. Маску сподобалося – він вирішив про це написати співачці. Буше зраділа: перша за три роки людина, яка зрозуміла, у чому ж там була суть!

Спектр інтересів Граймс, як і спектр її музичних уподобань, дуже широкий: тут і манга, і мода, і Анна Ахматова, і захист навколишнього середовища, і пошуки життя за межами Землі… А ось і п’ять книг, що найбільше вплинули на неї, про які вона розповіла виданню AnOther.

My Fight / Your Fight

«Мій бій/Твій бій» Ронди Роузі

My Fight/Your Fight

«Мене ця книга зворушила. Завдяки зірці реслінгу Роузі жінки потрапили в Абсолютний бійцівський чемпіонат (Ultimate Fighting Championship, UFC), вона проникла в цей світ чоловіків і досягла успіху там, попри те, що всі навколо натякали їй, що вона з глузду з’їхала і що нічого в неї не вийде. Потім їй говорили, що вона там лише через свою приємну зовнішність. Як жінка в індустрії, де домінують чоловіки, я теж зазнала відчуття постійної втоми через проблеми з харчуванням, сором через те, що мене називали занадто мужньої, у мене теж не було наставника. Готовність Роузі вчитися самостійно і те, як вона налаштовувала себе на тривалу виснажливу роботу, справили на мене величезне враження. Ця книга змінила моє життя і допомогла відчути себе менш самотньою. Усім дівчатам рекомендую».


Солярис

«Соляріс» Станіслава Лема

Solaris

«А ця книга до смерті мене налякала. Я взялася за неї, подивившись адаптацію Тарковського – один з моїх улюблених фільмів. Іноді мені здається, що єдине пояснення людського життя – це те, що Земля є жорстоким богом. Мені подобається думати, що наші планети – істоти, розумні чудовиська, яких ми зовсім не розуміємо. І мені дуже страшно подумати, що сталося б, якби цей абстрактний розум не звертав на нас уваги або ж відчував задоволення, граючи нами. Кожен раз, коли хтось додає вершки в каву в прозорій склянці, згадую цю книгу, тому що якось так я собі уявляю поверхню Соляріса».


Бодлер

«Квіти зла» Шарля Бодлера

Les Fleurs du Mal

«Я не любитель поезії як такої, але цю книгу відкрила для себе, коли тільки стала готом і захопилася творчістю Трента Резнора, беззмінного лідера індастріал-групи Nine Inch Nails, поки всі інші захоплювалися біт-поколінням. Воно є нуднішим, ніж Бодлер, якщо говорити про сюрреалістичну поезію, створену людьми під кайфом. А ця книга бере за живе, вона брудна і написана чудово».


«Земля» Перл Бак

«Земля» Перл Бак

The Good Earth

«З якоїсь причини, коли я була ще юною, ця книга викликала у мене захоплення. Вона пахла чудово, була вкрита пилом. Здається, я знайшла у нас видання 1940 року, сторінки кришилися, коли я їх перегортала. Ніколи я ще не читала так обережно. Напевно, тому ця книга стала мені такою дорогою. Мене заспокоює методичний опис фермерства. Також образ опіумної залежності в колах китайської аристократії, що викурює свою плоть, оголюючи кістки, часто спадає на думку; це дуже по-декадентському й жахливо».


Идиот

«Ідіот» Федора Достоєвського

«Мені дуже близький описаний Достоєвським у більшості його творів тип психічної нестабільності. Герой починає говорити про щось, щось виходить з-під контролю і стає дедалі жвавішим, інтенсивнішим і страхітливішим. Це схоже на крайній ступінь того, як я почуваюся, коли мені доводиться взаємодіяти з людьми. Мабуть, «Ідіот» – мій найулюбленіший твір. Схоже, багато моїх друзів думають, що я трохи як Настасья Пилипівна. Це найбільш мультяшне з того, що я читала у Достоєвського, квінтесенція божевілля як чесноти».


Вам буде цікаво також дізнатися, що читає сам легендарний бізнесмен: ось 5 книг, які надихають Ілона Маска на космічні польоти і змушують замислитися про силу штучного інтелекту.

Поділитися: