Марка Цукерберга викликають на килим до Конгресу США

125
uk.reuters.com
У середу глава Facebook надасть пояснення шістьом комітетам щодо витоку даних 50 млн користувачів соцмережі

Глава Facebook Inc Марк Цукерберг у середу, 21 березня, має виступити в Сенаті та Палаті представників США, щоб відповісти на запитання про використання даних своїх користувачів.

Головна тема цього тижня схвилювала американських парламентарів, відзначає Reuters.

Читайте подробиці про алгоритми Facebook. Звідки Facebook може знати, до якого стоматолога ви ходите або з ким тренуєтеся в спортзалі, якщо ваші профілі нічим не пов’язані?

На звіті глави найбільшої соцмережі планети наполягають одразу шість комітетів – юридичні комітети, а також комітети з торгівлі й розвідки обох палат Конгресу. Багато сенаторів телефонували Цукербергу особисто, викликаючи його на килим.

Конгрес вимагає офіційного звіту, яким чином дані про 50 млн користувачів соцмережі потрапили до Cambridge Analytica, аналітичної компанії, яка взяла активну участь у президентській кампанії Дональда Трампа.

Сенатор від штату Мен Сьюзан Коллінз, член сенатського комітету з розвідки, не просто висловила стурбованість можливим «маніпулюванням даними», яке могло «посіяти розбрат у цій країні», а й зажадала викликати до Конгресу главу Twitter Джека Дорсі та представників інших соцмереж.

Facebook
s.yimg.com

Федеральна комісія з торгівлі США (FTC) також вивчає питання про те, чи порушив Facebook умови угоди 2011 року про використання персональних даних користувачів, які було передано до Cambridge Analytica без повідомлення самих користувачів.

У FTC вважають, що Facebook змінив налаштування конфіденційності, в результаті чого користувачі розкривали більше особистої інформації, ніж думали.

Повноваження FTC дають їй змогу оштрафувати компанію на мільйони доларів, якщо порушення угоди 2011 року підтвердиться – по $40 тис. за кожен день порушення.

Після цієї новини акції Facebook на біржі обвалилися на 6,8%, а потім ще на 2,6%. Капіталізація компанії зменшилася більше ніж на $60 млрд, а сам Цукерберг збіднів на $6 млрд.

Прокурори трьох штатів – Нью-Йорка, Массачусетса і Коннектикуту – також пообіцяли провести найжорсткіші розслідування.

Александр Никс

Правління компанії Cambridge Analytica у вівторок призупинило повноваження гендиректора Олександра Нікса. У новинах лондонського Channel 4 вийшла прихована зйомка того, як Нікс обіцяє репортерам – «потенційним клієнтам», що послуги компанії включають можливий підкуп, дискредитацію за допомогою повій і поширення дезінформації.

Раніше Cambridge Analytica офіційно спростувала «помилкові звинувачення», що дані користувачів Facebook використовувалися у виборчій кампанії Трампа.

Вчора ми вже писали, що на тлі скандалу глава служби безпеки Facebook вже заявив про свій вихід з компанії.

 

Джерела: Reuters, Bloomberg
Поділитися: