Маніпуляції з криптовалютою можливі, попереджають дослідники

138
bitcoinbestbuy.com
П'ять років тому боти накрутили курс біткойна зі $150 до $1000

Йдеться про події 2013 року. Автори проаналізували підозрілу активність на біржі Mt.Gox, коли курс біткойна зріс зі $150 до $1000. Шахрайство стосувалося 600 тис. біткойнів на $188 млн.

Дослідники ринку криптовалют з університетів Тель-Авіва (Ізраїль) і Талсі (США) Ніл Гендал, ДжейТі Хемрік, Тайлер Мур і Талі Оберман опублікували якісне розслідування «Цінова маніпуляція в екосистемі біткойна», яке вийшло в свіжому номері Journal of Monetary Economics.

Текст демонструє, як нечистоплотні дії навіть однієї людини можуть вплинути на найпопулярнішу криптовалюту.

У звіті сказано, що зловмисники використовували ботів Маркуса і Віллі. На перший погляд, ті здійснювали реальні угоди, проте задіяні біткойни їм не належали.

Хоча шахрайські оборудки були виявлені і скасовані, активність торгів на основних біржах збільшувалася. У результаті в дні активності ботів курс біткойна зростав у середньому на 4%.

«Велика двадцятка» обговорить перспективи і регулювання криптовалют на одному із засідань цього року

Біржі Mt.Gox збільшення обсягу торгів було вигідне – вона отримувала комісію з кожної транзакції. Крім того, вважають автори дослідження, власник біржі міг використовувати бота Віллі для покриття збитків від викрадення 650 тис. біткойнів. У 2014-му біржа закрилася.

У Techcrunch, що опублікував результати дослідження, впевнені: доки описані маніпуляції з курсом біткойна можливі, криптовалюту не сприйматимуть серйозно. Щоб децентралізація стала головним інструментом регулювання ринку крипти, необхідно виконати певну роботу.

«Хоча ключові гравці фінансового сектора вже інвестують у криптовалюту, а найбільші країни роблять кроки до легалізації біткойна як платіжної системи (за прикладом тієї ж Японії), важливо розуміти, що криптовалютні ринки досі вкрай вразливі для маніпуляцій», – дійшли висновку автори дослідження.

Уоррен Баффет не змінює своєї думки про біткойн.

В Україні зробили перший крок до регулювання ринку криптовалют.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: