Майнерів біткойна запідозрили в уповільненні європейського часу на шість хвилин

151
www.wired.com
На території 25 країн Європи сумарно зникло 113 ГВт·ч електроенергії

Європейська континентальна мережа операторів систем електроенергії (ENTSO-E) зафіксувала зникнення 113 ГВт·ч електроенергії – практично стільки ж електрики споживає Гренландія протягом півроку.

Пропажі почали відбуватися із середини січня на території 25 країн Європи – від Польщі до Нідерландів і від Іспанії до Туреччини. Експерти заявили про «безперервне відхилення частоти системи від середнього значення 50 Гц».

Про біткойн і не тільки: 5 найочікуваніших бізнес-книг

Відхилення показників потужності вплинуло на електричні частоти і спричинило ефект затримки годинника. Зазвичай годинник обчислює точний час на основі частоти енергосистем, але тепер працює «із затримкою близько шести хвилин».

Виправити ситуацію можна лише за політичного втручання та цілковитої співпраці країн, щодо яких є підозри у величезному витоку електроенергії, уточнили в ENTSO-E.

Спочатку в ENTSO-E мають намір усунути причину відхилення, а потім компенсувати кількість електроенергії, сказано в заяві організації.

Хто краде електрику – точно сказати не можна. Однак є припущення, що за її зникненням можуть стояти майнери біткойна. Ціна на електрику в Сербії і Косово – одна з найнижчих в Європі. Однак вартість видобутку токенів криптовалюти сягає $3,13 тис. – рівно стільки ж просять майнери в Китаї.

Нагадаємо, що Ісландія може залишитися без електроенергії через майнерів біткойна.

Крістін Лагард попередила, що майнери біткойна споживають надто багато енергії.

 

Джерело: AltStake
Поділитися: