Майнер, що купив піцу за 10 тис. біткойнів, через 8 років повторив замовлення

215
www.btcwarp.com
Транзакцію провели через експериментальний протокол оплати Lightning Network

Крипторозробник Ласло Ханец, легендарний «чолов’яга з піцою», повторив свій експеримент. Майнер, що купив в 2010 році дві піци за 10 тис. біткойнів – тоді вони коштували $30 – знову оплатив замовлення найпопулярнішою криптовалютою. Однак за вісім років курс біткойна трохи зріс, і 10 тис. біткойнів коштують нині близько $100 млн. Тому Ласло цього разу витратив на дві піци 0,00649 біткойна – близько $67.

Якщо в 2010 році майнер просто хотів показати, що біткойн можна використовувати для щоденних платежів, то тепер вирішив провести тестування власного експериментального протоколу оплати Lightning Network.

Про біткойнов і не тільки: 5 найочікуваніших бізнес-книг

Технологія працює паралельно з ланцюжком блокчейн і в рази зменшує час і вартість проведення транзакції. Lightning Network відкриває прямий платіжний канал між сторонами для передачі коштів. У ланцюжку блокчейн фіксується тільки результат угоди без самої історії проведення.

У ході поточного експерименту Ханец відкрив канал з іншим криптовалютним інвестором, який замовив для нього піцу.

Вирішивши не платити наперед, Ласло попросив рознощика піци переконатися в оплаті замовлення, перевіривши збіг чотирьох перших і останніх знаків номера перекладу в Lightning Network.

Відзначимо, що ціна транзакцій всередині блокчейна зросла: в кінці 2017 року комісія за проведення транзакцій зросла до $55. Оплата через власний протокол Lightning Network коштувала Ханецу 6 центів.

«Отже, сьогодні теж цілком можна купити піцу за біткойни. Однак комісія становитиме $100 за вартості піци в $50», – зазначає крипторозробник.

Нагадаємо, що біткойн обігнав Уоррена Баффета, «Боїнг» і ВВП Нової Зеландії.

Фінляндія думає, як зберігати 2 тис. конфіскованих біткойнів.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: