У пошуку: як Україні знайти своє місце в світі інновацій

176
forumkyiv.org
Основний ресурс нашої країни – це талановиті люди, впевнений віце-президент ізраїльської консалтингової компанії Gartner Майкл Зеві

Майкл Зеві – віце-президент ізраїльської консалтингової компанії Gartner, голова Інноваційного центру з червня 2014 року. Він бере активну участь у інвестуванні ізраїльських інноваційних проектів у галузях Agtech, Fintech та Big Data.

Зеві заснував компанію Sanexx – розробника штучного інтелекту. До поглинення у червні 2014 року провідною консалтинговою компанією Gartner Sanexx нараховувала більше 500 міжнародних клієнтів.

K.Fund Media обрав найцікавіші тези із його виступу на Київському міжнародному форумі.

На чому Україні сфокусуватися

Треба сконцентруватися на тому, що ви виробляєте. Якщо це морські судна і ви в рейтингу топ-50 світу, то неважливо, де їх зроблено. Краще за все зосередитися на ключових галузях: АПК, виробництво певних товарів, IT.

Основний ресурс в Україні –це таланти й люди. У вас хороші ресурсні центри, але про ваші науково-дослідницькі центри (R&D) поки мало відомо. Я маю на увазі ваші унікальні напрацювання у галузі штучного інтелекту, розпізнавання голосу і обробки зображень.

Для зростання талантів треба створювати умови. В Ізраїлі уряд багато зробив для розвитку IT-індустрії. В Україні стартовий поштовх галузі може дати приватний капітал. Від уряду в такому випадкові вимагається одне не заважати, не вставляти палки в колеса.

З яких країн брати приклад

У галузі IT краще за все орієнтуватися на Ізраїль. Це невелика держава, яка зосереджена на розвиткові інновацій в IT. І ми добилися того, що наші програмні продукти стали визнаними в усьому світі.

Китай – чудовий приклад з точки зору інновацій у виробничому секторі. Багато регіонів Китаю вкладають інвестиції у R&D у фармацевтичному секторі.

Треба усвідомлювати власні сильні і слабкі сторони, і правильно оцінити, в яких країн просити допомоги, і якої саме допомоги просити фінансової, організаційної чи консультативної.

Що робити із девальвацією професії програміста

Вміння кодувати за п’ять-десять років стане звичайною справою. Це буде звичайний шкільний предмет, просто ще одна навичка. Питання в тому, яким чином чи зможете створити унікальну пропозицію додаткової вартості в пріоритетних галузях.

В Ізраїлі вся молодь у 18 років іде до армії. Через війну молоді люди стають експертами із кібербезпеки та можуть протистояти кібератакам. На будь-якій конференції із кібербезпеки та машинному навчанню у світі є представники силових структур США чи Ізраїля. Так само й Україні варто знайти свою нішу, де її продукт буде унікальним. Я не маю на увазі споживчі товари та легку промисловість – концентруйтесь на складних дисйиплінах.

Необхідно або переконати світових експертів, щоб вони приїхали сюди і вас навчили, – або створити умови, за яких ті, хто поїхав з України та отримав унікальні навички, повернувся і тут реалізував нові знання.

Поділитися: