Майкл Портер: сьогодні кожен має орієнтуватися в інтернеті речей

194
Wikiwand
Корифей Гарвардської школи бізнесу розповів, як «розумні» технології змінюють компанії

Економіст Майкл Портер 40 років читає лекції у відділенні MBA Гарвардського університету. При цьому до напучувань уславленого професора давно прислухаються не тільки студенти Harvard Business School.

Наочний приклад – книга Портера «Міжнародна конкуренція» (The Competitive Advantage of Nations), що побачила світ у 1990 році. Вона стала бестселером, ввела в обіг поняття «кластер» і, навіть більше, дала поштовх цілеспрямованому створенню таких об’єднань.

В одному з недавніх інтерв’ю американський вчений пояснює, як трансформує бізнес – зародження інтернету речей.

Все зміниться

Головний рушій змін – технології віддаленої взаємодії (моніторинг, контроль, оптимізація). Їх впровадження в продукт призводить до змін на кожному етапі його ціноутворення: від проектування до техобслуговування.

Wikiwand

Традиційний цикл виробництва речі закінчується її продажем. Тим часом з пристроєм, оснащеним «розумними» датчиками, виробник взаємодіє і після того, як він йде з прилавка.

Компанія може в віддаленому режимі стежити за роботою smart-девайса, віддалено коригувати і вдосконалювати його ПЗ.

Злиття фахівців

Розвиток «розумних» технологій сприяє розвиткові корпоративних комунікацій.

Так, в компаніях з’являються відділи, що об’єднують фахівців різного профілю, наприклад, підрозділ «управління купівельним успіхом» – він відповідає за оцінку покупцем переваг продукту. До нього входять маркетологи, менеджери з продажу та сервісні фахівці.

Стосується кожного

Були часи, коли кожному треба було опанувати Excel. Сьогодні ж всім співробітникам корпорацій, зокрема і керівникам, потрібно розбиратися в «розумних» датчиках, Big Data («великі дані») та особливостях smart-пристроїв.

«Смартизація» торкнеться всіх галузей бізнесу

Так що мінімальні пізнання в інтернеті речей стануть в пригоді також і представникам тих ринків, на котрі поки що не проникли «розумні» технології.

YouTube

Даєш молодь

Молоді фахівці краще за старших колег розуміють, як працюють «розумні» продукти. Тому що їх дорослішання припало на появу цифрової техніки та смартфонів.

Таким чином, зародження інтернету речей може стати золотим часом для кар’єрного просування міленіалів.

 

Вам буде цікаво: CES 2018 підтвердила першість Amazon у розробці «розумних» пристроїв
Поділитися: