Майбутнє за машинами: тренди у сфері штучного інтелекту 2018 року

349
chatbotsmagazine.com
ШІ вивчить нашу поведінку, звички, емоції, щоб зрозуміти мову і навколишній світ

Технологія штучного інтелекту (ШІ) стрімко розвивається і виходить далеко за межі звичного застосування. Аналітичне агентство The Future Today Institute визначило головні тренди 2018 року.

Ми вибрали 5 тенденцій у сфері ШІ, на які, на нашу думку, варто звернути особливу увагу.

Сундар Пичаи
www.southreport.com

«Штучний інтелект – один з найбільш важливих винаходів людства. Можливо, навіть важливіший за вогонь чи електрику», – генеральний директор Google Сундар Пічаї.

Голосові асистенти стануть ще «розумнішими»

Незабаром голосові асистенти, серед яких Alexa від Amazon і знаменита Siri від Apple, братимуть участь у кожному аспекті нашого життя. Дослідники The Future Today Institute впевнені, що цифрові помічники супроводжуватимуть нас практично всюди – від ранкової пробіжки до нарад в офісі.

ШІ почне «слухати» і «бачити» людину, збираючи інформацію про її уподобання, звички і смаки. Алгоритм аналізуватиме зібрані дані, щоб надалі прогнозувати наші потреби.

Повстання машин: чи варто остерігатися, що штучний інтелект захопить світ

Більш глибока синхронізація пристроїв

Наші гаджети знатимуть, що нам може знадобитися, раніше від нас самих. Завдяки машинному навчанню ШІ зможе синхронізувати всі додатки, ґрунтуючись на наших звичках. Наприклад, після приземлення в аеропорту додаток авіаперевізника автоматично перенаправлятиме користувача в таксі-сервіс, щоб викликати машину для поїздки додому.

ШІ та журналістика

www.mediaupdate.co.za

Дослідники The Future Today Institute прогнозують зростання попиту на системи формування відповідей природною мовою (Natural Language Generation – NLG). За допомогою алгоритма генерування мовлення ШІ зможе переписувати стовпці статистики у зрозумілу розповідь у розмовній формі.

Наприклад, алгоритм американської компанії Automated Insights здатний знаходити інформацію і створювати близько 2 тис. новин на секунду. Інформаційні ресурси Bloomberg і Associated Press вже випробували технологію у себе для написання матеріалів про футбол і фінансові звіти.

Генерування звуків

Штучний інтелект не лише розпізнаватиме звуки й зображення, а й створюватиме їх самостійно. Дослідники Лабораторії штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту хочуть навчити машини автоматичного розпізнавання мови – за тим самим принципом, як діти вчать нові слова.

Дослідники також навчають машини дивитися відео, щоб система зрозуміла, як звуки і зображення фізично співіснують у реальному світі. У майбутньому ці знання допоможуть ШІ самостійно створювати звуковий супровід для кіно, відеоігор та інших продуктів.

ШІ розумітиме людські емоції

разговор девушки и робота
theconversation.com

Дослідники Лабораторії штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту навчають комп’ютери за допомогою відео (кінофільмів і серіалів) розрізняти людські емоції.

Алгоритм аналізує соціальну поведінку людей для прогнозування їхньої подальшої поведінки – наприклад, співрозмовник обійме або потисне руку у відповідь. Мета експерименту – допомогти роботам у майбутньому розуміти людську мову тіла, щоб легше спілкуватися з людьми.

IT-корпорації заманюють на роботу розробників ШІ семизначними зарплатами.
Microsoft: розвиток штучного інтелекту вимагає нових правил і законів.

 

Джерело: The Future Today Institute
Поділитися: