З 6 по 11 лютого в Сінгапурі відбулася 6-а Міжнародна виставка авіакосмічної промисловості Singapore Airshow 2018. Цього року гіганти індустрії приділили особливу увагу дронам.
Для доставки посилок, для зйомки панорамного 4K-відео, для боротьби з вогнем і навіть для ведення стеження за сусідами – відвідувачам запропонували вибрати безпілотник на свій смак.
Під контролем: як українська команда створила систему управління безпілотниками
Наприклад, азійський стартап AeroLion Technologies Pt. презентував квадрокоптер, який може літати підземними тунелями без GPS-навігації. Авіабудівна компанія Airbus показала свій перший октокоптер (з 8 гвинтами) Skyways для доставки товарів. Перші випробування проведуть у Сінгапурі вже в першій половині цього року.
Американська військово-промислова компанія Northrop Grumman показала свій літак-шпигун Global Hawk. А ось знайти його допоможе «голографічний радар» Gamekeeper від британської компанії Aveillant. Він може виявити об’єкти розміром з кубик цукру на відстані 5 км, як повідомили розробники.
Сінгапурська компанія TRD Consultancy Pte. створила спеціальний пристрій на основі системи Orion для відключення небажаних або «ворожих» безпілотників. Його орієнтовна вартість – близько $20 тис.
На авіасалоні не вистачало лише прототипів пасажирських безпілотників. Однак гіганти індустрії, зокрема й американська корпорація Boeing Co., вже почали рухатися в цьому напрямку.
«Необхідно зробити багато кроків, перш ніж Boeing зможе літати в автономному режимі», – наголошує Чарльз Туп, віце-президент підрозділу Research & Technology в Boeing.
Перехід на «зелену» енергетику не оминув і авіапромисловість. У виставкових залах були присутні моделі з гібридними або цілковито електричними двигунами з вертикальним зльотом.
Наприклад, британський стартап Samad Aerospace представив свій прототип літака з вертикальним зльотом у масштабі один до десяти.
Повноцінний варіант, як повідомив виробник, зможе транспортувати десять пасажирів на відстань понад 1,6 тис. км.
Британська компанія також працює над моделями на гібридному електричному турбовентиляторному двигуні і над цілковито електричними безпілотниками з вантажопідйомністю в 10 кг.
Азійський стартап Spectronik запропонував альтернативний варіант – паливний елемент на водні.
Він зможе живити маленький безпілотник у 10 разів довше класичних літій-іонних батарей, які використовує, наприклад, Tesla.
Нагадаємо, що в Австралії дрон уперше врятував потопаючих.
Китайці презентували безпілотний дрон Mavic Air розміром зі смартфон.