Майбутнє за дронами: новинки міжнародного авіасалону Singapore Airshow-2018

244
www.bloomberg.com
Гіганти індустрії готуються до переходу на «зелене» паливо

З 6 по 11 лютого в Сінгапурі відбулася 6-а Міжнародна виставка авіакосмічної промисловості Singapore Airshow 2018. Цього року гіганти індустрії приділили особливу увагу дронам.

Для доставки посилок, для зйомки панорамного 4K-відео, для боротьби з вогнем і навіть для ведення стеження за сусідами – відвідувачам запропонували вибрати безпілотник на свій смак.

Під контролем: як українська команда створила систему управління безпілотниками

Наприклад, азійський стартап AeroLion Technologies Pt. презентував квадрокоптер, який може літати підземними тунелями без GPS-навігації. Авіабудівна компанія Airbus показала свій перший октокоптер (з 8 гвинтами) Skyways для доставки товарів. Перші випробування проведуть у Сінгапурі вже в першій половині цього року.

Американська військово-промислова компанія Northrop Grumman показала свій літак-шпигун Global Hawk. А ось знайти його допоможе «голографічний радар» Gamekeeper від британської компанії Aveillant. Він може виявити об’єкти розміром з кубик цукру на відстані 5 км, як повідомили розробники.

www.bloomberg.com

Сінгапурська компанія TRD Consultancy Pte. створила спеціальний пристрій на основі системи Orion для відключення небажаних або «ворожих» безпілотників. Його орієнтовна вартість – близько $20 тис.

На авіасалоні не вистачало лише прототипів пасажирських безпілотників. Однак гіганти індустрії, зокрема й американська корпорація Boeing Co., вже почали рухатися в цьому напрямку.

«Необхідно зробити багато кроків, перш ніж Boeing зможе літати в автономному режимі», – наголошує Чарльз Туп, віце-президент підрозділу Research & Technology в Boeing.

Перехід на «зелену» енергетику не оминув і авіапромисловість. У виставкових залах були присутні моделі з гібридними або цілковито електричними двигунами з вертикальним зльотом.

www.bloomberg.com

Наприклад, британський стартап Samad Aerospace представив свій прототип літака з вертикальним зльотом у масштабі один до десяти.

Повноцінний варіант, як повідомив виробник, зможе транспортувати десять пасажирів на відстань понад 1,6 тис. км.

Британська компанія також працює над моделями на гібридному електричному турбовентиляторному двигуні і над цілковито електричними безпілотниками з вантажопідйомністю в 10 кг.

www.bloomberg.com

Азійський стартап Spectronik запропонував альтернативний варіант – паливний елемент на водні.

Він зможе живити маленький безпілотник у 10 разів довше класичних літій-іонних батарей, які використовує, наприклад, Tesla.

Нагадаємо, що в Австралії дрон уперше врятував потопаючих.

Китайці презентували безпілотний дрон Mavic Air розміром зі смартфон.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: