Людина-ракета: «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє» Ешлі Венса

273
urantia-s.com
Усе, чого ви не знали про Ілона Маска, але боялися запитати

Ілон Маск особливого представлення не потребує. Мільярдер, який заробив свій статок на PayPal та вклав його в нові технології. Людина, що перетворила автомобіль на предмет культу – Tesla Motors, та відібрала у держави монополію на космічні польоти – SpaceX.

Нова ікона економічних журналістів, яка затьмарила навіть Стіва Джобса, Білла Ґейтса та Марка Цукерберґа. Автор бестселера New York Times «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє» журналіст Bloomberg Ешлі Венс порівнює свого героя з цими постатями – не на їхню користь. Адже Маск «поєднав атоми та біти», тобто працює не тільки із софтом та віртуальністю, але й виробляє щось матеріальне та чудове.

Писати про таку людину нелегко. Тому текст дещо нагадує роздуту статтю з Forbes. Частина біографії героя – хлопчика з Південної Африки, якого кривдили в школі. Безліч інтерв’ю, у тому числі анонімних. «Основним ворогом Маска стане він сам – говорить якийсь чиновник, – та його звичка поводитися з людьми». Трохи фантазій. У книзі йдеться про те, що традиційні та гібридні автомобілі містять від кількох сотень до кількох тисяч рухомих частин. А в електромобілі Model S їх лише приблизно десяток.

Хоча майже десяток «рухомих частин» – шариків – міститься в єдиному підшипнику. І купа історій, прізвищ, деталей та цифр, за допомогою яких можна скласти уявлення про Маска як про вельми неординарну особистість.

Настільки неординарну, що не зрозуміло, хто ж він: фінансист, мрійник, геній, талановитий інженер, неабиякий менеджер? Або псих, врешті-решт?

Схоже, усього потроху. Безумовно, геній. «Людина з калькулятором у голові», – так кажуть про нього колеги. «Схоже, що в мене частина мозку, яка зазвичай обробляє візуальну інформацію – зображення, що потрапляють на сітківку ока, – вміє перемикатися на внутрішні процеси мислення», – так він сам говорить про себе.

Він ще в дитинстві мав здатність прочитувати дві книги на день, самостійно засвоїв програмування, а за студентських років «міг зібрати все, що попросять – хоч складний ігровий автомат, хоч електронну друкарську машинку, дешевше, ніж у магазині». Отже, інженерні знання теж при ньому. Зокрема, ракетну науку він певний час вивчав за старими радянськими підручниками. Мрійник? А хто ще може говорити про перетворення людства на «міжпланетний вид»?

wallpaperscraft.com

Псих? О, ще й який! Він здатен працювати по 16 годин на день роками – і вимагати того ж від інших. Одного разу він спробував відпочити – потрапив до лікарні та зробив висновок: «Не можна мені йти у відпустку. Відпустка вб’є мене». Коли його працівник не вийшов на роботу, оскільки був присутнім під час народження власної дитини, Маск відчитав «прогульника»: «Це не привід. Я вельми розчарований. Тобі необхідно розставити пріоритети. Ми тут змінюємо світ, змінюємо історію, і ти або з нами, або ні».

SpaceX самостійно виробляє від 80 до 90% своїх ракет, двигунів та електроніки

Авжеж, людина без менеджерського таланту не змогла би побудувати виробничу імперію, причому всупереч сучасним трендам.

Наприклад, SpaceX самостійно виробляє від 80 до 90% своїх ракет, двигунів, електроніки та інших компонентів. Ця стратегія шокує таких конкурентів SpaceX, як United Launch Alliance, які залежать від більше, ніж 1,2 тис. постачальників. Хоча для побудови «компанії мрії» Маску й доводилося на старті використовувати особистий літак для службових завдань. Машина  була шестимісна, але брала на борт ще й сьомого пасажира – він летів у туалеті.

«Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє» – мабуть, найдетальніша з усіх біографій Ілона Маска. І єдина, у написанні якої очільник  Tesla брав участь. Однак стане в пригоді ця книга не тільки тим, хто цікавиться самим Маском, а й людям, які хочуть розуміти стан справ у галузі відновлюваних джерел енергії та в космічній інженерії. Цьому питанню Ешлі Венс присвятив значну частину своєї праці.

Поділитися: