Люди vs машини: IBM розробив суперкомп’ютер з AI для дебатів з людиною

231
www.businessinsider.com
Машина сперечається, наводить аргументи і навіть жартує

Технологічна корпорація IBM представила перший суперкомп’ютер з елементами штучного інтелекту (AI), який може дебатувати з людиною. Система під назвою Project Debater вже вступила в полеміку з двома експертами і вийшла переможцем з однієї, повідомив Business Insider.

Тест: робот ви або людина?

Кожен учасник почав дебати з чотирихвилинної промови, а потім отримав ще чотири хвилини для спростування слів опонента. Словесний бій закінчився двохвилинним заключним словом від кожного опонента.

IBM розробив AI-комп'ютер для дебатів з людиною
www.businessinsider.com

Система Debater має цілком людськими рисами. У ході дебатів вона слухає аргументи супротивника і намагається відшукати його слабке місце. Коли Debater здогадується, якими будуть наступними слова опонента, то починає словесну атаку першою.

Машина також має почуття гумору: наприклад, в одних дебатах заявила, що у неї «закипіла б кров», якби вона була. Однак Debater має свої недоліки: формулюючи контраргументи, він кілька разів використовував практично недоречні дані.

«Ми хочемо дослідити, як AI справляється з властивою людям двозначністю мови в реальності. Хочемо бачити, чи може він бути переконливим і надавати хороші аргументи», – наголосив віце-президент зі штучного інтелекту і квантових обчислень компанії IBM Research Даріо Гіл.

У IBM технологію вже назвали проривом в сфері комп’ютерного обладнання можливість AI «по-справжньому розуміти мову» людини і вміти зрозуміло сформулювати свою відповідь.

Нагадаємо, що IBM зібрала для Міненергетики США найшвидший у світі суперкомп’ютер.

Штучний інтелект від Alibaba здолав людину в знаменитому тесті.

Поділитися: