Лише джентльмени: як Катерина Возіанова вручну шиє ідеальні чоловічі костюми

222
K.Fund Media
Засновниця українського ательє спростовує стереотип про те, що люди в джинсах керують людьми в костюмах

Сотні каталогів із тканинами у важких шкіряних палітурках, десятки піджаків з голочки на підлоговому вішакові, м’яке освітлення — так виглядає примірочна у майстерні Indposhiv. Навпроти неї «біла кімната»: з паперовими силуетами, крейдочками на столі та яскравим денним світлом.

Тут працює головний співробітник ательє — і це не Катерина Возіанова

«Закрійник знімає мірки, створює індивідуальні лекала, він же контролює якість виробу, — каже господиня майстерні. – Закрійник — завжди чоловік. Тому що чоловік довіряє тільки чоловікові, і тільки тому, котрий сам носить костюм».

Щоби стати закрійником у майстерні Возіанової, потрібно не тільки вміти носити костюм, але і створити тестову «двійку» для її чоловіка — знайти іншу модель, яка погодиться стійко їздити на примірки, непросто. Протягом 8,5 років існування майстерні готових костюмів у чоловіка накопичилося близько трьох десятків.

На лезі бритви

Відчувати чоловічу аудиторію Катерина навчилася в Procter&Gamble: до відкриття майстерні вона розвивала бренд Gillette. Але, втомившись від роботи в корпорації, вирішила попрацювати з батьком — дизайнером жіночого одягу Федором Возіановим.

K.Fund Media

«Чоловіки, як правило, знають, чого хочуть, а у жінок все залежить від настрою. Це не для мене, — пригадує Катерина. – Робота з батьком до того ж давалася непросто».

Так вона прийшла до ідеї відкрити власну майстерню.

У новий проект Возіанова вклала $300: на ці гроші вона орендувала квартиру, куди почали приходити перші клієнти. Знайти майстра, який би спеціалізувався на чоловічому костюмі, допоміг батько, але цим його участь в проекті обмежилася.

«Наше прізвище в назві компанії не фігурує. У мене немає дизайнерських амбіцій, я бачу своє завдання тільки в тому, аби розвивати компанію», — каже Возіанова.

Вперед — у минуле

Сьогодні в майстерні Indposhiv працює близько 40 осіб, наймолодшому з них 19 років, найстаршому — 60 років.
У кожного майстра своя спеціалізація — штани, сорочка або піджак. Є навіть окремий кравець, який вишиває ініціали клієнта.

«Це частіше ініціали, але буває, і повне ім’я. А недавно клієнт, який їде вчитися до Лондону, попросив крім імені ще додатково вказати назву свого кампусу», — розповідає Возіанова.

K.Fund Media

Різновид індпошиву bespoke, на якому спеціалізується майстерня, передбачає до 80% ручної праці. Такими є стандарти Британської гільдії кравців, взяті Катериною за основу.

Вартість піджака в bespoke-майстерні складає від 27 тис. грн. За «двійку» клієнти платять від 35 тис. грн, а за «трійку» — від 37 тис. грн. Час виконання замовлення, як правило, 8-10 тижнів.

Коли костюм на виріст

Персональні менеджери не тільки допомагають клієнтові вибрати тканину або запрошують на примірки. Постсервісне обслуговування — частина бізнес-моделі.

«Якщо клієнт вночі запитає, чи підійдуть ось ці нові туфлі до того костюму, який я пошив, менеджер відповість. Менеджери у нас виступають стилістами і ведуть комунікацію 24/7», — підкреслює засновниця майстерні.

Закрійник — завжди чоловік, тому що чоловік довіряє тільки чоловікові, і тільки тому, котрий сам носить костюм

Спілкуючись із клієнтами, вони крім іншого повідомляють про новинки, наприклад, що прийшов новий каталог, в якому та тканина, про яку говорили, або нагадують про плани пошити пальто до осені.

Крім костюмів майстри Возіанової також шиють і верхній одяг. Весь одяг майстерня бере на довічне обслуговування: регулярна хімчистка, ремонт і підгін по фігурі в разі зміни ваги. Ці послуги клієнт додатково не оплачує.

Як обійти кращих

Окрім Києва Indposhiv працює з клієнтами в Одесі та Лондоні. Команда відвідує ці міста раз на місяць та збирає замовлення. Це стандартна практика для ательє, які пропонують bespoke.

K.Fund Media

У Лондоні першими шити костюми у Возіанової почали експати з пострадянського простору. Однак з плином часу серед клієнтів з’явилися і лондонці.

«Лондонці інші. Їм потрібен час на прийняття рішення: кілька зустрічей можна просто пити каву і тільки потім отримати замовлення. До нас придивлялися: а раптом ці хлопці взагалі більше не приїдуть», — згадує Катерина.

Ціна перемоги на Євробаченні

Кілька образів ведучих Євробачення-2017 вийшли з майстерні Возіанової — Indposhiv виграв це право у відкритому конкурсі.

Аби пошити вручну за два тижні вісім наборів, кравці працювали по 15 годин на день

«Я рада, що ми взяли участь в цьому проекті, але ми до сих пір носимо стоси паперів і доводимо, що ці костюми дійсно було нами пошито — звітуємо, скільки тканини витратили, на яких машинах працювали», — каже вона.

Майстерні і до Євробачення надходили пропозиції від телеканалів щодо створення одягу для ведучих, але тепер їх більше. Однак, Катерина найчастіше змушена відмовляти — вимагають занадто швидких термінів.

Полювання на айтішників

Основні клієнти майстерні — власники бізнесу та менеджери вищої ланки. При цьому аудиторія помітно «молодшає»: костюми вже охоче замовляють люди 25 років.

«У мене в планах продумати промо для айтішників. Ці всі майки та джинси виглядають жахливо. Якщо ти боїшся когось зобов’язати своїм зовнішнім виглядом, поший кежуал-піджак без підкладки», — вважає Возіанова.

K.Fund Media

Але захоплення нової цільової групи вона планує тоді, коли розширить виробництво. На даний момент Indposhiv в змозі виконати не більше 30 замовлень на місяць, при цьому надходить їх як мінімум 40.

Вам буде цікаво: Символ влади: навіщо носити краватку та як підібрати підходящу

Поділитися: