Лише чотири приватних провайдери уповноважені надавати інтернет держорганам

306
www.in.gov
Провайдери мають відповідати вимогам РНБО щодо захисту інформації

За підсумками 2017 роки лише чотири приватних інтернет-провайдери мали чинні атестати відповідності комплексної системи захисту інформації, які дають право надавати послуги держорганам і держкомпаніям.

За даними Держспецзв’язку, такими атестати мають: ПАТ «Укртелеком» (дійсний до 22.03.2021), ПрАТ «Датагруп» (до 13.09.2022), ТОВ «Інфоком» (до 22.07.2020) і ТОВ «Адамант» (до 23.06. 2020 року).

Провайдери, що працюють із державними структурами, повинні проходити спецатестацію відповідно до рішення РНБО «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи щодо їх нейтралізації».

Американські кіберзахисники підтвердили вразливість мереж Wi-Fi

У документі окремо прописано вимогу підключати комп’ютерні мережі державних органів до інтернету виключно через захищені вузли.

Вимогам Держспецзв’язку відповідають також два державних провайдера – адміністратор реєстру електронних декларацій ДП «Українські спеціальні системи» і Державний центр кіберзахисту і протидії кіберзагрозам Держспецзв’язку.

Держспецзв’язку уточнило, що нормативної заборони держустановам співпрацювати з провайдерами без атестата сьогодні немає – вона наразі розробляється.

Нагадаємо, ISSP, один з найбільших українських операторів у секторі послуг з кібербезпеки, виходить на європейський ринок.

У четвер в Україні нарешті дали старт розробленню державної політики в сфері криптовалют.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: