Лови момент: 5 рецептів щасливого життя з «Маленької книги хюґе»

522
Shutterstock
Як зробити своє життя більш комфортним та затишним

Данців називають найщасливішими людьми в Європі. Секрет їхнього задоволення життям – в хюґе. Складно пояснити, що означає це слово, але Мік Вікінг, засновник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, спробував. Він написав книгу «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи», в якій пояснив феномен щастя в розумінні данців. Минулого року книгу випустило в українському перекладі видавництво КСД.

«Хюґе – це щось радше про атмосферу та досвід, аніж про речі. Це і про перебування з людьми, яких ми любимо, і про відчуття дому, і про те, коли почуваєшся в безпеці, захищеним від цілого світу, ніби в мушлі, тож можеш послабити всі свої захисні механізми», – пише автор.

K.Fund Media обрав п’ять порад з книги, які допоможуть зробити ваше життя більш затишним та комфортним. І, якщо вірити данцям, – щасливішим.


1

Свічки та правильне світло

Данці обожнюють свічки. Вони запалюють їх частіше, ніж жителі будь-якої іншої країни Європи, запевняє Мік Вікінг. За поданою в книзі статистикою, кожен житель Данії спалює приблизно 6 кг свічкового воску щороку. Це абсолютний рекорд. Другою в цьому рейтингу йде Австрія, де свічок спалюють вдвічі менше.

У Данії настільки люблять цей засіб освітлення, що людей, які псують задоволення іншим, називають lyseslukker, що дослівно означає «той, хто гасить свічки».

Данці одержимі світлом в принципі. Для них затишок в приміщенні напряму залежить від освітлення, а зробити його правильним – це свого роду мистецтво.

«Данці ретельно добирають лампи і розташовують їх у стратегічних місцях, воліючи створити острівці м’якого світла. Основне правило успіху: що нижча температура світла – то більше від нього хюґе», – пояснює Мік Вікінг.

K.Fund Media

2

Час із родиною та друзями

Близько 78% данців щонайменше раз на тиждень зустрічаються з друзями, збираються всією сім’єю та бачаться з колегами поза роботою. Проводити час з іншими людьми – значить перебувати в теплій та невимушеній атмосфері затишку. Це і є хюґе, розповідає автор.

В Данії прийнято не затримуватись на роботі допізна. О п’ятій вечора всі зазвичай розбігаються по домівках, щоб приготувати вечерю та побути з родиною. Люди, які мають дітей, ідуть ще раніше, щоб встигнути забрати їх із садочка.

Данці звикли згуртовувати навколо себе невелике коло друзів, ідеальна кількість – три-чотири. 

Нових людей до компаній запрошувати не квапляться, це створює певний дискомфорт. Мік Вікінг радить: хочете відчути справжнє хюґе – започаткуйте з друзями чи родиною свою традицію. Наприклад, грайте в настільні ігри щоп’ятниці. Це згуртує вас навколо якоїсь події і прив’яже одне до одного на тривалі роки.

3

Смачна їжа та напої

Хюґе – це своєрідний відпочинок від приписів здорового життя, мистецтво балувати себе смачною, але не дуже корисною їжею.

За словами Міка Вікінга, річне споживання цукерок у Данії сягає 8,2 кг на особу, і це ставить країну в поїданні солодощів на друге місце після Фінляндії. Найхюґніші солодощі – приготовані власноруч. Випікати печиво самостійно або разом із друзями набагато приємніше, ніж купувати його в магазині.

Shutterstock

Гарячі напої – також невід’ємний компонент хюґе. Данці полюбляють чай, гарячий шоколад, глінтвейн, але найбільше – каву.

4

Зручний одяг

Данська мода мінімалістична, проте витончена. Щоб пережити всі чотири сезони за один день, данці вдягають кілька шарів одягу. «Неможливо тішитися хюґе, якщо вам холодно», – пише Мік Вікінг.

Данці обожнюють шарфи. Чим більше їх у шафі, тим краще. Щодо палітри кольорів, то віддають перевагу чорному, влітку вдягаються трішки яскравіше.

За словами автора, принципи хюґе у моді відображають сплетені вручну светри, джемпери, кардигани і пуловери, які дівчата поєднують з чорними легінсами, а хлопці – з вузькими джинсами.

5

Затишок вдома та на роботі

Данці цінують комфорт – як вдома, так і на роботі. Щоб його створити, слід докласти чимало зусиль. Мік Вікінг подає великий перелік речей, які зроблять будь-яку оселю більш хюґною. Ось кілька з них:

1. Затишний куточок – те місце, де ви зможете сховатися, загорнувшись у ковдру, з книжкою і чашкою чаю.

2. Камін – місце, біля якого ви відпочиваєте на самоті, де максимально відчутним є затишок і тепло, де проводите час і дорогими людьми.

3. Вироби з дерева. Вони дають відчуття близькості до природи.

4. Полиця, повнісінька грубезних книжок. Відпочинок із цікавою книгою є наріжним каменем самої ідеї хюґе.

5. Ковдри та подушки. Вони додають оселі затишку. Теплі ковдри мають бути з вовни чи флісу, легші – з бавовни.

Shutterstock

Однак хюґе має бути не лише вдома, важливо відчувати його і на роботі. Щоб зробити своє перебування на робочому місці комфортнішим, принесіть туди тістечка, запаліть свічки та поставте канапи, щоб проводити на них неформальні зустрічі, радить автор.

Поділитися: