Локальний китайський стартап «підріс» до $30 млрд і обійшов Airbnb і SpaceX

132
assets.bwbx.io
Meituan, сервіс знижок і доставки їжі, залучив $4 млрд і вийшов на четверте місце за вартістю у світі

Пекінський Meituan Dianping – гібрид Groupon, Yelp, Fandango і Foodpanda – щойно став четвертим за величиною технологічним стартапом у світі, обійшовши сервіс здавання квартир Airbnb і навіть SpaceX Ілона Маска. Останній раунд фінансування збільшив його оцінку до $30 млрд: телеком-компанія Tencent Holdings, Sequoia Capital і американська туристична компанія Priceline Group інвестували в сервіс $4 млрд.

Компанія пекінця Ван Сінга майже невідома за межами Китаю. Сервіс, створений два роки тому, фактично монополізував доставку продуктів із магазинів, продаж їжі та квитків у кіно, огляди ресторанів і знижки для споживачів у групах.

Ніколи не пізно прочитати історію китайського бізнес-генія Джека Ма

«Локальність» китайського ринку досить умовна. «Це квазімонополія, побудована на шлунках 1,4 млрд людей», – з усмішкою каже Кіт Погсон з Ernst & Young в Гонконгу.
Ван Сінг заснував Meituan.com в 2010 році як клон сервісу знижок Groupon. У 2015-му він злився з Dianping – заснованим 2003 року в Шанхаї сайтом оглядів ресторанів та інших споживчих сервісів, який потім також вийшов на ринок купонів. Після злиття загальна вартість нової компанії сягнула $15 млрд.

«Китайська підробка» давно випередила американські оригінали. Чиказька сенсація минулих років Groupon уже впала нижче $3 млрд, вартість Yelp (Сан-Франциско) після піку 2014 року знизилася до $3,6 млрд.

Meituan Dianping тим часом розширюється. Сьогодні китайці можуть замовити через нього гарячі страви, продукти, масаж, стрижки і манікюр вдома або в офісі і навіть «евакуювати» свою машину із затору, поки ви на роботі: служба відправить фото результату вам на телефон.

Зараз у Meituan 280 млн активних користувачів і 5 млн партнерів-торговців. При цьому перспективи зростання дуже великі – ринок подібних послуг, за оцінками IResearch, минулого року зріс на 72% – до 762 млрд юанів ($115 млрд).

Як у Китаї з’являлися клони Groupon

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: