Ліцензії на 4G на першому тендері продано за 2,5 млрд грн

154
maximum.fm
Три гіганти мобільного зв'язку викупили всі запропоновані лоти в діапазоні 2600 МГц менше ніж за 20 хвилин

Мобільні оператори «Київстар», «Vodafone-Україна» і lifecell у середу, 31 січня, заплатили 2,456 млрд грн за ліцензії на частоти для впровадження мобільного зв’язку IMT (4G) в діапазоні 2600 МГц на першому тендері.

Підсумкова сума торгів перевищила стартову на 169 млн грн.

У торгах з голосу, які відбулися в Національній комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), брали участь президент «Київстару» Петро Чернишов, генеральний директор lifecell Ісмет Язиджі й директор з корпоративного управління «Vodafone-Україна» Олег Проживальський.

Lifecell викупив два лоти, в тому числі найбільший діапазон частот, сумарно на 30 МГц, і витратив 909,2 млн грн. Обидва рази Ісмет Язиджі підвищив ціну.

«Київстар» отримав три лоти (загальна ширина смуг також 30 МГц), два з яких конкуренти віддали йому без боротьби. Компанія заплатить 916,3 млн грн.

«Vodafone-Україна» задовольнився шостим і сьомим, останнім лотом, на 20 МГц. При цьому Олег Проживальський заощадив своєї компанії гроші: хоча за шостий лот довелося поборотися, в результаті «Vodafone-Україна» заплатить 631 млн грн.

Нагадаємо, НКРЗІ оголосила про проведення тендера на ліцензії на 4G на початку листопада, стартова ціна усіх частот становила близько 2,3 млрд грн. Ліцензії видаються на 15 років.

Наступний тендер на частоти в діапазоні 1800 МГц, набагато цікавіші для мобільних операторів, відбудеться 26 лютого.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: