Ліки від стресу: 5 книг, що замінять антидепресанти

1060
Fm.cnbc.com
Що читати бізнесмену, щоб не з’їхати з глузду при надмірних навантаженнях на роботі

Стрес та емоційне вигорання – найпоширеніша недуга зайнятих людей. Третина тих, хто займається бізнесом у ЄС, перебувають у постійному стресі, і минулоріч витратили на антидепресанти $19 млрд. Ситуація в Україні теж не радує. За даними Київського міжнародного інституту соціології, у 2016 році 58% українців переживали емоційні потрясіння через шалений ритм життя.

K.Fund Media рекомендує п’ять книг, які допоможуть знизити темп життя та навчать отримувати задоволення від роботи.


«Поспішайте жити повільно. Як я втратила роботу та знайшла щастя», Домінік Браунінг

(Slow Love: How I Lost my Job, Put on my Pajamas & Found Happiness, Dominic Browning)

2014

Американка Домінік Браунінг 13 років пропрацювала редактором провідного інтер’єрного видання світу «House & Garden», яке щомісяця читало майже мільйон людей. Та одного понеділкового ранку журнал закрили. Браунінг вийшла з редакції та зрозуміла, що просто не знає, чим зайнятись. За час річної відпустки вона встигла пережити депресію, та, як сама зазначає, «наново народитись». Результатом переродження стала книга, де вона розповіла, як повернути забутий смак простих речей, навчитись зупинятись, та озиратись навколо. «В тиші найголовніше – почути себе», – впевнена автор.


«Думай повільно… вирішуй швидко», Деніел Канеман

(Thinking, Fast and Slow, Daniel Kahneman)

2014

Нобелівський лауреат з економіки 2002 року Деніел Канеман радить не поспішати не лише у житті, а і у бізнесі. Розповідаючи про великі бізнес-угоди, автор показує, що наше мислення може бути повільним або швидким. І успіху зможе досягнути лише той, хто знайде баланс між ними. Одним із найважливіших аспектів будь-якого вибору Канеман вважає спокійне обдумування усіх деталей. У книзі автор радить, як можна досягнути спокою, та робити правильний вибір щодня.


«Без суєти: Як перестати поспішати і почати жити», Карл Оноре

(In Praise of Slow: How a Worldwide Movement is Challenging the Cult of Speed, Carl Honore)

2015

Журналіст та письменник Карл Оноре у своїй книзі ставить діагноз сучасному суспільству – «нас всіх змушують поспішати і робити все швидше». Людство програє забіг з годинниковою стрілкою, а непослідовна і неефективна повсякденна суєта призводить до емоційного вигорання. Боротись із поспіхом автор пропонує чітким розставлянням пріоритетів у власному житті. «Якщо ви хапаєтесь одразу за кілька справ, у підсумку жодна не буде виконана добре», – пише Оноре.


«Есенціалізм. Шлях до простоти», Грег МакКеон

(Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less, Greg McKeown)

2015

Психолог Грег МакКеон написав книгу про те, як важливо зробити правильний вибір. Натхнення він черпав у філософській течії есенціалістів, що були впевнені – життя людини в її руках. Книга складається з порад, як навчитись казати «ні» та брати на себе менше зобов’язань.  Головна ідея «Есенціалізму» – концентруватись не на кількості, а на якості. Також МакКеон ділиться історіями людей, що «скинули оберти» і досягли успіху на роботі та гармонії в особистому житті.


«П’ять правил видатної ефективності. Як досягати головних цілей без перевантажень і вигорання», Корі Когон, Адам Меррілл, Ліна Рінне

(The 5 Choices: The Path to Extraordinary Productivity, Kory Kogon, Lenna Rinne, Adam Merrill)

2016

Автори книги, фахівці з управління часом компанії Franklin Covey, розвінчують міф про те, що зайнятість – це продуктивність, та вчать планувати свій час так, щоб після робочого дня у вас залишались сили отримувати задоволення від життя. Їхня книга – це 5 уроків тайм-менеджменту, які дозволять поставити знак «дорівнює» між поняттями «дія» та «користь». Один із найцікавіших моментів книги – поради щодо того, як відрізняти термінові справи від важливих.

Поділитися: