Лікувальні інновації: три вдалих медичних стартапи

398
mastersida.com
Економна онлайн-закупівля ліків, китайська народна медицина та контролер для інгалятора

Галузь медицини відрегульована у будь-якій країні. Будь-який інноватор стикається із численними перевірками, необхідністю проводити високовартісні досліди та, частенько, з опором фармацевтичного лобі. Але багатьох стартаперів ці труднощі не зупинили.

K.Fund Media підібрав три проекти у галузі медицини, котрим вже є чим похвалитися.

Економія на купівлі ліків

Онлайн-застосунок для економії на купівлі ліків припав до душі багатьом мешканцям США. Blink Health не тільки надає користувачеві єдину ціну на препарат, але і дозволяє заплатити за ліки онлайн. За допомогою цього сервіса покупець може забрати свої ліки у будь-якій аптеці-партнері. Покупцеві не доведеться доплачувати, навіть якщо у аптеці ціна вища, ніж вказано у Blink Health.
Якщо ж ціна нижча, ніж в Blink Health, сервіс повертає частину грошей на банківську карту.

drugstorenews.com

У Blink Health більше 1 млн активних користувачів щомісячно, ідеальний рейтинг в iTunes та 4,8 з 5 — у GooglePlay. Придумали додаток брати Чайкен – Метью та Джефрі.

Джефрі Чайкен також є засновником біофармацевтичної компанії Marinus Pharmaceuticals, чиї акції розміщено на NASDAQ – американській біржі для світових компаній-лідерів у галузі високих технологій.

Стартап зібрав більше $165 млн та запустив спільний дисконт від міжнародної інноваційної фармкомпанії Eli Lilly.

Традиційна китайська телемедицина та інтернет-аптека

Стартап Xiaolu Clinic надає можливість за єдиною ціною в 100 юанів (близько $15) купити консультацію лікаря-герболога стосовно будь-якого вашого недуга. Користувачеві треба лише обрати необхідного спеціаліста на сайті чи в застосунку.

xiaoluyy.com

Також Xiaolu Clinic займається продажем інгредієнтів для ліків і навіть готових лікарських сумішей, купити котрі можна одразу після консультації спеціаліста.

Всі препарати та їхні складові продаються з розрахунку тижневого курсу прийому. На цей же час розраховані  і рекомендації з їхнього прийому від лікарів, що проводять консультації.

Застосунок недоступний у Google Play та iTunes, та його можна завантажити безпосередньо на сайті сервісу. Стартап залучив $14,5 млн доларів інвестицій та активно розвивається на китайському ринку.

Лічильник для інгалятора

Cohero Health призначений для допомоги астматикам у зборі інформації про частоту прийому ліків. Причому не тільки пігулок, а й інгаляційних речовин.

coherohealth.com

Стартап пропонує користувачам застосунок, в котрому можна вести облік наявних симптомів, отримати рекомендації лікаря та нагадування про необхідність прийому ліків.

Головне – сервіс самостійно веде автоматичний облік кількості використовувань інгалятора: спеціальний чохол, що одягається на пристрій, фіксує всі його застосування і по Bluetooth передає інформацію на смартфон власника. Крім того, компанія розробила мобільний спірометр, що вимірює обсяг повітря в легенях, який також працює із прив’язкою до додатку.

Станом на кінець липня Cohero Health отримала більше $15,3 млн інвестицій, при цьому $13,3 млн з них – в кінці 2016 року.

Поділитися: