Ліга чемпіонів — найпрестижніший футбольний турнір Старого Світу

217
Футбол — найпопулярніший вид спорту на планеті. Кожна людина, яка має доступ до телебачення або інтернету, хоча б раз у житті проводила 90 хвилюючих хвилин біля екрану

Щоб бути футбольним вболівальником, не обов’язково навіть знати правила гри: отримати задоволення від неї можна завдяки одному лише спортивного азарту.

Для тих, хто небайдужий до гри мільйонів

Європа є визнаним лідером в даному виді спорту. ЧС-2018 довів це: чотири найсильніших збірних планети були зі Старого Світу. Не дивно, що до клубних змагань континенту прикута особлива увага глядачів і експертів.

Ліга чемпіонів УЄФА є одним з найпрестижніших спортивних турнірів на планеті. Щороку мільйони уболівальників з трепетом стежать за іграми цієї першості.

На найбільш популярному порталі країни «Футбол24» ви знайдете розклад матчів ЛЧ, останні новини, інтерв’ю з гравцями і тренерами, аналітику і статистику кожного протистояння. Сайт football24.ua — справжній подарунок для тих, хто небайдужий до гри мільйонів.

Історія ЛЧ: 63 роки оглушливого успіху

Найпрестижніший клубний турнір континенту з’явився завдяки… спору двох ЗМІ. У 1955 році англійська преса назвала місцевий клуб «Вулверхемптоном» найсильнішою футбольною командою Старого Світу. Французькі газети, які завжди на все мають власний погляд, не погодилися з таким твердженням. Редактор популярного спортивного видання «L’Équipe» Габріель Ано запропонував організувати змагання, яке допомогло б виявити кращий клуб Європи. Так у 1955 році з’явилася Ліга чемпіонів.

До 1991 року турнір носив назву Кубка європейських чемпіонів. Участь у матчах Ліги могли приймати тільки кращі команди кожної європейської країни і чемпіон останнього континентального змагання.

Кожна пара учасників проводила дві гри: одну вдома, іншу в гостях. У першому турнірі брали участь 16 клубів. На даний час ігрові пари визначає не жеребкування, а організатори.

Перший матч турніру відбувся 4 вересня 1955 року в португальському Лісабоні. Переможцем Кубка європейських чемпіонів тоді став мадридський «Реал», який з рахунком 3:4 обіграв французький клуб «Стад де Реймс».

У 1992 році правила чемпіонату змінили. Замість 16 футбольних дружин у змаганні вперше взяли участь 32 команди. Крім переможців турнірів кожної країни змагатися могли і клуби, які зайняли в місцевих чемпіонатах другі місця. Змінилася і назва змагання: в сезоні 1992/93 років вперше був використаний бренд ЛЧ.

Портал «Футбол24» веде статистику клубів, які найчастіше вигравали Лігу. До найтитулованіших команд турніру відносяться (в дужках вказана кількість перемог):
– «Реал Мадрид» (13);
– «Мілан» (7);
– «Баварія», «Ліверпуль» і «Барселона» (по 5).

Поділитися: