Правила лідера: «Як керують найкращі» Брайана Трейсі

699
Shutterstock
Короткий переказ бестселера бізнес-гуру та світового експерта у сфері психології успіху

Є книжки, які перестають бути книжками, перетворюючись на концентрат простих істин, однаково ефективних як у повсякденному житті, так і на полі бою. Коли починаєш таку читати, здається, ніби давно знаєш усе це і зустрічаєш на кожному кроці.

Мова про книжку Брайана Трейсі «Як керують найкращі», яка цього року вийшла українською у видавництві КСД.

Трейсі – мотиваційний спікер, спеціаліст в галузі лідерства та автор світових супербестселерів «Переговори», «Мотивація», «Вийди із зони комфорту», «Делегування та управління». Щорічно Трейсі консультує більш ніж 400 компаній в усьому світі.

Класика в ділі

Вже за кількадесят сторінок доводиться визнати: знання, які вона містить, є настільки концентрованими та дієвими, що ніби розчиняються у всьому, що ти робиш, і справді впізнаються як невід’ємна частина щоденного робочого життя.

Методики формулювання цілей і принципи тайм-менеджменту, правило Парето, застосоване у різних сферах, ефективне делегування і найм співробітників, універсальний «принцип чотирьох» у класифікації типів рішень, клієнтів, чинників мотивації тощо. Усе це давно знайоме і лунає чи не на кожному бізнес-тренінгу.

geometria.tv

Брайан Трейсі не до кінця вважає себе автором цих ідей. Радше – «еклектичним читачем», який збирає, осмислює та синтезує інформацію.

Зараз ми знаємо його як зірку ораторського мистецтва і бізнес-консалтингу, селф-мейд мільйонера, автора 60 книжок, які читають 35 мовами у 52 країнах світу.

При цьому живий взірець методу life long learning покинув школу в 15 років і пішов працювати чорноробом, кар’єру в бізнесі розпочав у 25, а став студентом Альбертського університету вже після 35 років.

Цей факт пояснює цитату з «Людини у пошуках справжнього сенсу» Віктора Франкла на початку книжки:

«Остання найбільша свобода – це свобода обирати власне ставлення до обставин за будь-яких умов»

Лідер усіх лідерів може здертися на найвищу вершину, відростити величезні показники ефективності, але він завжди залишається людиною, з усім притаманним живій людині. Тож із перших сторінок Брайан Трейсі говорить про людський фактор. Адже якщо ви здатні стати будь-ким, варто почати з того, ким ви є вже?

Бачу ціль, не бачу перешкод

Трейсі цікаво універсалізує екзистенційні первні, і вони набувають напрочуд прикладного характеру. Скажімо, страх смерті перетворюється на внутрішнє мірило прийняття рішень: чим би ви займалися, якби вам залишалося жити півроку? Або на чудове правило «мислення з нульовим відліком»: якби я міг прожити все це ще раз, то чи став би робити саме цей бізнес/винаймати цього працівника/ухвалювати таке рішення?

Shutterstock

Книжка містить декілька тематичних анкет із питаннями для діагностики внутрішнього курсу – як бізнесу, так і керівника. Варто визнати, вони можуть придатися не тільки офіційному лідерові – з їх допомогою зручно встановлювати цілі, формулювати стратегії і просто пізнавати себе.

Золоті правила лідерства

І хоча «Як керують найкращі» написана у традиційно-американському дорадчому тоні, вона викликає довіру завдяки двом складовим: цитування першоджерел (від Демінга та Райхельда до Кові, включно з Маслоу, Зігларом і Коллінзом) і багатий фактаж.

Приємно, що тепер усе це можна прочитати українською. І коли наступного разу вам спаде на думку досягти чогось, що здається неможливим – згадайте про цю книжку.

5 фактів від Брайана Трейсі:

1

Правило 10/90: перші 10% часу, витрачені на обдумування та планування, заощадять 90% часу і зусиль, потрібних для прийняття рішення й отримання довгострокового результату.

2

70% відсотків рішень, які ви приймаєте, зазвичай виявляються хибними. Ухвалюйте нові рішення, як тільки відчуєте необхідність.

3

80% сучасних продуктів і послуг за 5 років зміняться або будуть замінені новими. Назвіть три галузі з найбільшим майбутнім потенціалом у сфері вашого бізнесу.

4

85%  результатів ми досягаємо через взаємодію з іншими людьми. Не намагайтеся справитися з усім самотужки і вибудовуйте ефективну взаємодію.

5

Зосередженість на одному завданні під час його виконання заощаджує час на 80%, це дає 400% віддачі від часу й енергії, вкладених у роботу.

Про те, як подолати внутрішні бар’єри на шляху до досягнення поставлених цілей читайте в книзі Брайана Трейсі «Поверь в это, сделай это!».

Поділитися: