Lenovo купує комп’ютерний бізнес Fujitsu

148
arabianbusiness.com
Китайський виробник ноутбуків посилює свої позиції на ринку

Китайська компанія Lenovo повідомила, що досягла угоди про придбання контрольного пакета акцій підрозділу японської Fujitsu, який займається виробництвом і продажем персональних комп’ютерів (ПК).

Fujitsu погодилася продати 51% акцій свого комп’ютерного бізнесу за $269 млн.
Lenovo одразу заплатить японському конкуренту 17,9 млрд ієн ($156,7 млн), а решту суми виплачуватиме до 2020 року.

Китайський і японський виробники ПК уклали угоду на тлі падіння світового ринку – обсяг поставок у третьому кварталі 2017 року скоротився на 3,6% порівняно з аналогічним періодом 2016-го. Більше того, падіння ринку спостерігається 12-й квартал поспіль.

Із тигрів у інноватори: як почати з ідеї і стати лідером ринку. Частина II

У липні-вересні 2017 року чистий прибуток Lenovo становив $139 млн, що на $18 млн менше, ніж компанія заробила за аналогічний період 2016-го.

Порівняно з показниками за квітень-червень обсяг поставок ноутбуків Lenovo зріс на 17%, хоча за останні півроку частка китайського виробника на світовому ринку скоротилася на 0,2% – до 21%.

Варто відзначити, що на початку року Lenovo поступилася званням найбільшого у світі виробника ПК американській компанії HP.

У Lenovo вважають, що в короткостроковій перспективі умови на ринку не покращаться, однак угода з Fujitsu допоможе посилити позиції компанії у світі.

Нагадаємо, що раніше IT-гігант Apple став власником новозеландського стартапу PowerbyProxi, що виробляє гаджети для дистанційної підзарядки різних промислових пристроїв.

Наприкінці вересня Google придбав виробництво смартфонів у HTC

 

Джерело: Reuters
Поділитися: