Лекція TED: як із випадкової групи людей зробити команду

1196
Професор Гарвардської бізнес-школи розповідає, що важливо для проектної роботи

У серпні 2010 року на півночі Чилі стався масштабний обвал на мідному руднику. 33 шахтарі опинилися під землею – на глибині у півмилі під шарами однієї із найбільш твердих порід в світі. Вони дісталися спеціального сховища, але там – нестерпна спека, бруд і десятиденний запас їжі тільки на двох. Експерти на поверхні розуміли: ситуація безвихідна. Жодна із сучасних технологій не здатна пробити скелю такого розміру і такої твердості. До того ж, невідоме точне місце сховища і взагалі не ясно, чи досі живі шахтарі …

Однак пройшло 70 днів – і всіх людей врятували.

Ця подія – показовий випадок роботи надзвичайної команди, говорить професор Гарвардської бізнес-школи Емі Едмондсон. Протягом багатьох років вона вивчала роботу проектних команд, а на Міжнародній конференції TED ділиться висновками свого дослідження.

Суть її виступу в тому, що працювати в проектних тимчасових командах куди складніше, ніж в звичайних. Це завжди нові люди, які не встигають звикати одне до одного, і нові виклики, які варто вирішувати в стислі терміни.

Ось кілька факторів, які повинні бути при роботі таких команд:
– відкритість керівників і здатність визнати, що вони знають далеко не всі. Це створить атмосферу психологічної безпеки, що дозволяє ризикувати і висловлюватися перед незнайомими людьми.
– відсутність конкуренції всередині команди. Важко працювати в колективі, якщо бачиш в колегах суперників.
– бажання пізнавати людей, а не робити передчасні висновки.

«Авраам Лінкольн якось сказав: «Мені не дуже подобається той чоловік. Треба познайомитися із ним поближче». Просто приголомшливо. Це той самий менталітет, який необхідний для ефективної роботи проектної команди», – каже Едмондсон.

Поділитися: