LED-лампи збільшують світлове забруднення планети

131
inspired.com.ua
Всюдисущі світлодіоди порушують природний добовий ритм

Світлове забруднення в світі зросло через поширення енергозберігаючих світлодіодних ламп. З 2012 по 2016 рік площа штучно освітленої земної поверхні зростала на 2,2% щорічно. Такі дані дослідження впливу LED-ламп на екологію зі статті в журналі Science Advances.

Нічну ілюмінацію планети проаналізували за допомогою спеціального радіометра на супутнику. Результат: освітленість збільшилася практично у всій Південній Америці, Африці та Азії.
«Зараз прийнято постійно підсвічувати місця, які раніше не освітлювали. Наприклад, велосипедну доріжку в парку або заміське шосе», – нагадав фізик із Німецького дослідницького центру геонаук і один з авторів статті Кріс Киба.

Дослідники відзначають невеликі «затемнення» в місцевостях, де тривають бойові дії, наприклад, у Сирії і Ємені. Водночас Італія, Нідерланди, Іспанія та США стабільно залишаються найяскравішими регіонами світу.

Зростання освітленості шкодить навколишньому середовищу, оскільки порушує «природний добовий світловий цикл».
Автори нагадують, що світлове забруднення загрожує нічним тваринам, рослинам і мікроорганізмам. Не менш шкідливе воно і для здоров’я людини.
Світло впливає на біологічний годинник організму. Недолік сну збільшує ризик виникнення діабету, високого кров’яного тиску і депресії.

Інший автор, Франц Холкері, зізнався, що дослідження змусило його змінити свої звички і менше палити світло ночами.

Українська компанія до 2022 року інвестує $300 млн в альтернативну енергетику.

 

Джерело: The Verge
Поділитися: