Лауреатом «Нобеля» з літератури за 2017 рік став британський постмодерніст Кадзуо Ісігуро

151
pbs.twimg.com
Автор складних романів, сценаріїв історичних фільмів і текстів джазових пісень отримав Нобелівську премію за романи «великої емоційної сили»

Нобелівським лауреатом з літератури за 2017 рік став британський письменник-постмодерніст Кадзуо Ісігуро. У четвер, 5 жовтня, Шведська королівська академія наук вручила 62-річному прозаїку премію за те, що він в «романах великої емоційної сили показав безодню, яка криється за нашим почуттям зв’язку зі світом».

«Це величезна честь і приголомшлива нагорода – вона означає, що я йду стопами найвеличніших із класиків», – заявив Ісігуро в коментарі BBC.

Нобелівську премію з фізики цього року присудили першовідкривачам гравітаційних хвиль

Перу нобелівського лауреата належать вісім творів великої форми – на слуху роман про кризу британської аристократії «Залишок дня» (1983 рік) і антиутопія із заплутаним сюжетом «Не відпускай мене» (2005 рік), яку Софія Андрухович минулого року переклала українською мовою. Крім того, Ісігуро написав із десяток оповідань, кілька сценаріїв і віршів для деяких пісень американської джаз-вокалістки Стейсі Кент.

Письменник народився в Японії, однак із п’яти років живе у Великобританії і пише англійською. У 1989 році він був удостоєний Букерівської премії.

 

Джерело: BBC
Поділитися: