«Лабораторія Касперського» виявила унікальний вірус-шпигун для Android

165
imgonline-com-ua-Resize-M3KD2Y78kX7S
Він здатний вкрасти навіть листування з WhatsApp

Російська компанія «Лабораторія Касперського», один з провідних розробників антивірусного програмного забезпечення, виявила новий вірус під назвою Skygofree, створений спеціально для мобільної операційної системи Android.

Розробник всесвітньо відомого антивіруса повідомив, що виявлене шкідливе ПЗ створили наприкінці 2014 року і на сьогодні воно виконує 48 різних команд.

Відзначається, що для злому і отримання доступу до даних Android-пристроїв Skygofree використовує відразу п’ять окремих шкідливих кодів.

«Лабораторія Касперського» стверджує, що новий вірус має три унікальні функції.

Так, Skygofree здатний автоматично записувати розмови і шум, коли заражений пристрій потрапляє в необхідне хакерам місце. Крім того, шкідливе ПЗ може вкрасти листування з месенджера WhatsApp і підключити заражені гаджети до мереж Wi-Fi, якими керують кіберзлочинці.

Американські кіберзахисники підтвердили вразливість мереж Wi-Fi

Новий вірус поширюється через клони сайтів мобільних операторів, зокрема Vodafone. Творці Skygofree не припиняють реєструвати фейковий ресурси з 2015 року.

За словами співробітників «Лабораторії Касперського», Skygofree – один з найбільш функціональних вірусів-шпигунів, які коли-небудь створювалися для Android.

Російська компанія вважає, що за створенням і поширенням унікального вірусу стоїть італійська IT-компанія Negg International, яка розробляє ПЗ для систем зовнішнього спостереження. Італійський розробник ці звинувачення наразі не коментує.

Як ми писали раніше, хакери вбудували троян у популярний інструмент очищення диску CCleaner.

А в Білорусі затримали одного з найнебезпечніших кіберзлочинців Східної Європи.

 

Джерело: Ars Technica
Поділитися: