«Київстар» запустив мобільний гаманець «Смарт-гроші»

653
Київстар
Він дає можливість оплатити з мобільного близько 3 тис. послуг та сервісів

«Київстар» запустив власну платформу мобільних платежів і грошових переказів «Смарт-гроші» за підтримки Національного банку України і Національної платіжної системи «Простір».

«Смарт-гроші» – це повноцінний мобільний гаманець для платежів і грошових переказів. Зручність інтерфейсу сайту і мобільного додатку «Смарт-гроші» допоможуть зробити фінансові послуги, які ми надаємо, зрозумілими і близькими для кожного українця», – заявив на презентації 4 вересня начальник департаменту мобільних фінансових послуг «Київстар» Тарас Горкун.

Тарас Горкун
www.facebook.com/profile.php?id=100006901455519

За даними Горкуна, приблизно 60% поповнень мобільних рахунків «Київстар» отримує готівкою – тобто скретч-картками, через термінали поповнення та інше.

«Смарт-гроші» розраховані насамперед на абонентів, що не мають або майже не користуються банківськими картками та мобільним банкінгом. Система дасть змогу збільшити виведення готівкових платежів в безготівкові.

«Нам у BRDO дуже важливо, щоб економіка ставала cashless, тобто безготівковою. У селах це досі реальна проблема, бо майже немає доступу до платіжної інфраструктури», – наголосив голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук.

5 незвичних способів сплати за послуги та товари

Розробники декларують, що «Смарт-гроші» – це можливість оплатити близько 3 тис. послуг та сервісів. Серед них:

комунальні послуги;
квитки на різні види транспорту;

покупки в інтернеті та офлайн за допомогою QR-платежів;

страхові платежі;

інтернет чи ТВ та інше;

перекази грошей всередині мережі «Київстар» без комісії;

перекази грошей з мобільного рахунку на банківські картки Visa та Mastercard.

Є функція, що дає змогу прив’язати мобільну карту до Masterpass.
За відсутності інтернету переказ можливий по SMS чи через USSD-коди (*ХХХХ*YYY#). Ця функція розрахована на абонентів з простими телефонами.

на презентації мобільного гаманця «Смарт-гроші» від «Київстар»
K.Fund Media

До кінця року майже всі операції в сервісі проводимуться з комісією 0%.

На першому етапі «Смарт-гроші» – це сервіс виключно для фізичних осіб та припейд-абонентів, а не для контрактних чи корпоративних клієнтів.

«Номер абонента стає його мобільним гаманцем», – додав Тарас Горкун. За його словами, послуга не прив’язана до номеру банківської картки, а це підвищує безпеку фінансових операцій. Для додаткової безпеки передбачено індивідуальний PIN-код та вхід за touch-ID.

Процесінг платежів здійснюватиметься через систему IDEMIA, білінг робить сам «Київстар».

Сьогодні в оператора вже є домовленості про співпрацю з «Альфа-Банком» та «ТАСкомбанком», тривають перемовини з «Укргазбанком».

Максимальна сума грошей на мобільному рахунку – 8 тис. грн (ліміт НБУ – 14 тис. грн). Ліміт на одну операцію – 3 тис. грн на добу, 10 тис. на місяць чи 62 тис. грн на рік (за нормативами НБУ).

З 2013 року «Київстар» надавав послугу «Мобільні гроші». За 5 років нею скористалися близько 1 млн абонентів. Наприкінці червня мобільний оператор здійснив ребрендінг «Мобільних грошей» на «Смарт-гроші».

З вересня «Смарт-гроші» з’явилися в Google Play та Apple Store.

«Київстар» став на крок ближче до мобільних грошей.

Мобільна платіжна система Tez від Google в Індії доступна також для простих телефонів.

Apple поступився Alibaba: магазини компанії почнуть приймати платежі через Alipay.

Поділитися: