«Київстар» запустив власну платформу мобільних платежів і грошових переказів «Смарт-гроші» за підтримки Національного банку України і Національної платіжної системи «Простір».
«Смарт-гроші» – це повноцінний мобільний гаманець для платежів і грошових переказів. Зручність інтерфейсу сайту і мобільного додатку «Смарт-гроші» допоможуть зробити фінансові послуги, які ми надаємо, зрозумілими і близькими для кожного українця», – заявив на презентації 4 вересня начальник департаменту мобільних фінансових послуг «Київстар» Тарас Горкун.
За даними Горкуна, приблизно 60% поповнень мобільних рахунків «Київстар» отримує готівкою – тобто скретч-картками, через термінали поповнення та інше.
«Смарт-гроші» розраховані насамперед на абонентів, що не мають або майже не користуються банківськими картками та мобільним банкінгом. Система дасть змогу збільшити виведення готівкових платежів в безготівкові.
«Нам у BRDO дуже важливо, щоб економіка ставала cashless, тобто безготівковою. У селах це досі реальна проблема, бо майже немає доступу до платіжної інфраструктури», – наголосив голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук.
5 незвичних способів сплати за послуги та товари
Розробники декларують, що «Смарт-гроші» – це можливість оплатити близько 3 тис. послуг та сервісів. Серед них:
► комунальні послуги;
► квитки на різні види транспорту;
► покупки в інтернеті та офлайн за допомогою QR-платежів;
► страхові платежі;
► інтернет чи ТВ та інше;
► перекази грошей всередині мережі «Київстар» без комісії;
► перекази грошей з мобільного рахунку на банківські картки Visa та Mastercard.
Є функція, що дає змогу прив’язати мобільну карту до Masterpass.
За відсутності інтернету переказ можливий по SMS чи через USSD-коди (*ХХХХ*YYY#). Ця функція розрахована на абонентів з простими телефонами.
До кінця року майже всі операції в сервісі проводимуться з комісією 0%.
На першому етапі «Смарт-гроші» – це сервіс виключно для фізичних осіб та припейд-абонентів, а не для контрактних чи корпоративних клієнтів.
«Номер абонента стає його мобільним гаманцем», – додав Тарас Горкун. За його словами, послуга не прив’язана до номеру банківської картки, а це підвищує безпеку фінансових операцій. Для додаткової безпеки передбачено індивідуальний PIN-код та вхід за touch-ID.
Процесінг платежів здійснюватиметься через систему IDEMIA, білінг робить сам «Київстар».
Сьогодні в оператора вже є домовленості про співпрацю з «Альфа-Банком» та «ТАСкомбанком», тривають перемовини з «Укргазбанком».
Максимальна сума грошей на мобільному рахунку – 8 тис. грн (ліміт НБУ – 14 тис. грн). Ліміт на одну операцію – 3 тис. грн на добу, 10 тис. на місяць чи 62 тис. грн на рік (за нормативами НБУ).
З 2013 року «Київстар» надавав послугу «Мобільні гроші». За 5 років нею скористалися близько 1 млн абонентів. Наприкінці червня мобільний оператор здійснив ребрендінг «Мобільних грошей» на «Смарт-гроші».
З вересня «Смарт-гроші» з’явилися в Google Play та Apple Store.
«Київстар» став на крок ближче до мобільних грошей.
Мобільна платіжна система Tez від Google в Індії доступна також для простих телефонів.
Apple поступився Alibaba: магазини компанії почнуть приймати платежі через Alipay.