«Київстар» планує розгорнути мережу 4G у квітні

164
www.articlesdiscussion.com
Доступ до мобільного зв'язку нового покоління отримають Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Ужгород, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль та Львів

Мобільний оператор «Київстар» анонсував запуск зв’язку в стандарті 4G в Україні вже в квітні 2018-го.

Про це в четвер, 22 лютого, на прес-конференції заявив президент компанії Петро Чернишов.

У першу чергу буде розгорнуто мережу в діапазоні 2600 МГц. «Київстар» почне встановлювати базові станції в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Вінниці, Львові, Тернополі, Ужгороді та Хмельницькому.

Крім того, БС такого стандарту з’являться в пунктах пропуску на кордоні України і Євросоюзу – в Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Волинській областях.

Чернишов став регіональним директором Veon в Євразії

Напередодні старту курортного сезону в квітні-травні важливо забезпечити якісний 4G-зв’язок у курортних регіонах, переконаний Чернишов. Перші тести розпочнуть у селищі Затока Одеської області на Чорноморському узбережжі та в Генічеську (Херсонська область) на Азові.

Діапазон 2600 МГц дає змогу одній базовій станції охопити меншу територію, ніж частоти 1800 МГц. Саме 1800 МГц сьогодні охоплено близько 80% території України, нагадують у «Київстарі». За словами Петра Чернишова, мережа на 2600 МГц має розвантажити діапазон 1800 МГц у регіонах, де навантаження на мережу максимальне – в мегаполісах і курортних регіонах.

Президент «Київстара» впевнений, що впровадження 4G дасть можливість якщо не ліквідувати, то принаймні зменшити так званий цифровий розрив – ситуацію, коли віддалені регіони країни не мають доступу до інтернет-зв’язку будь-якого стандарту, як мобільного, так і стаціонарного. Оператор бачить вирішення проблеми охоплення швидкісним інтернетом сільської місцевості саме у впровадженні технологій 4G.

Нагадаємо, за ліцензії на частоти в діапазоні 2600 МГц «Київстар» заплатив 916 млн грн.

26 лютого стартує тендер на діапазон 1800 МГц, який вважається більш важливим для зв’язку.

Поділитися: