«Київенерго» розділять на дві компанії

145
s-p.kiev.ua
Акціонери природного монополіста виконують вимогу закону «Про ринок електроенергії»

У понеділок, 13 листопада, на загальних зборах акціонерів ПАТ «Київенерго» було прийнято рішення реорганізувати бізнес, розділивши його на дві компанії. Перша займатиметься розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, друга – поставками електричної енергії.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті ПАТ. Провести анбандлінг (розділення бізнесу) компанія вирішила відповідно до п. 13 розділу 17 закону України «Про ринок електричної енергії», який вимагає відокремити генерацію і передачу електроенергії від її поставок до грудня 2018 року.

«Ці зміни – невід’ємна частина розпочатої реформи енергетики України відповідно до європейських стандартів. Для цього будуть створені юридичні особи, кожна з яких зосередиться на окремому виді діяльності відповідно до закону», – прокоментував генеральний директор ПАТ «Київенерго» Олександр Фоменко.

Компанія наголосила, що розділення бізнесу жодним чином не вплине на обсяг прав і обов’язків за договорами на управління комунальним майном, пов’язаним із міською владою Києва: «Право власності громади Києва на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод «Енергія», теплові мережі та інші об’єкти залишається непорушним».

За даними «Київенерго», його статутний фонд становить 27 млн ​​грн. Найбільші акціонери компанії – Ornex Ltd, DTEC Holding Ltd (по 25% акцій), DTEC Energy B.V. (29%), ТОВ «ДТЕК Енерго» (18,3%). Усі ці компанії контролює Ринат Ахметов. Іншим акціонерам належить близько 2,6% акцій.

«Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об’єкти Києва, крім Дарницької ТЕЦ. До кінця 2014 року вартість основних засобів на балансі компанії становила 4,51 млрд грн; 49,79% основних засобів належить акціонерам, 50,21% – територіальній громаді Києва.

Київський міський платіжний сервіс отримав вже більше 1 млн платежів за комуналку.

Датська компанія перетворює побутові відходи в електроенергію для британців.

 

Джерело: kyivenergo.com
Поділитися: