Київ закликав парламент заборонити поліетиленові пакети

133
veganstvo.info
Українці використовують майже втричі більше «кульків», ніж європейці

У середу, 20 грудня, Київська міська рада звернулась до парламенту України із закликом на законодавчому рівні заборонити використання та продаж поліетиленових пакетів.

Щороку в ЄС використовується більше 800 тис. т одноразових поліетиленових пакетів, це приблизно 190 торбинок на кожного європейця. І лише близько 6% пакетів йде на переробку.

Водночас на кожного українця припадає понад 500 поліетиленових пакетів щороку, підрахували депутати. «Період розкладання одного пакета становить більше 100 років. Це призводить до забруднення навколишнього середовища, спричиняє засмічення вулиць, зелених та прибережних зон, водойм. З огляду на це близько 40 країн світу вже прийняли нормативні акти, які або забороняють, або обмежують використання поліетиленових пакетів», – зазначив депутат Київради Костянтин Яловий.

Почитати: хто стояв біля витоків екологічного бізнесу

Кияни раніше масово підтримали електронну петицію про заборону використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів на сайті міськради. Київські депутати та мерія не мають повноважень забороняти обіг будь-яких товарів на території міста, саме тому Київрада звернулася до парламенту, щоб це питання було вирішене на загальнодержавному рівні.

Європейські країни запроваджують податки на пакети чи підвищують ціни на них, наприклад, Велика Британія, Данія, Німеччина, Франція, Італія, Ірландія, Латвія, Швейцарія. В ізраїльських крамницях відмовилися від безкоштовних пакетів. Африканські країни Танзанія, Руанда, Кенія,туристичні райони Єгипту та ОАЕ заборонили і навіть накладають великі штрафи за виробництво та ввезення кульків. Так само зробили й у Китаї. У США від поліетилену вже відмовилися на Гаваях і в Сан-Франциско, в Австралії – у половині штатів.

У Бельгії побудували морське судно, яке не дає шкідливих викидів.

Данська компанія перетворює сміття на електроенергію для британців.

 

Джерело: Київрада
Поділитися: