Київ VRажає: «Google Україна» запустив віртуальні екскурсії чотирма цікавими об’єктами Києва

672
K.Fund Media
Віртуальні прогулянки Микільською дренажно-штольневою системою, Подільським мостовим переходом, Будинком із химерами і монументом «Батьківщина-мати»

Компанія «Google Україна» оцифрувала чотири об’єкти Києва і запустила віртуальні екскурсії ними із застосуванням інструментів VR. Про це в п’ятницю, 18 травня, повідомив директор «Google Україна» Дмитро Шоломко на презентації результатів проекту «Цифрове перевтілення Києва».

5 книг від директора Google в Україні Дмитра Шоломка

Користувачі можуть здійснити віртуальну прогулянку у форматі 360° чотирма локаціями: Микільською дренажно-штольневою системою, Будинком із химерами, Подільським мостовим переходом і монументом «Батьківщина-мати».

У рамках відкриття виставки «Київ VRажає» автор K.Fund Media особисто випробувала дві останні VR-екскурсії. «Гуляючи» Подільським мостом, користувачі можуть також подивитися VR-відео і побачити міст з висоти пташиного польоту.

Для переходу на інші локації досить зафіксувати свій погляд на стрілці, за аналогіїєю з Google Maps.

Київ VRажає

Столичні пам’ятки фотографувала команда розробників «Google Україна» на чолі із сертифікованим фотографом Google Миколою Омельченком. За його словами, зйомки кожної локації не обійшлися без труднощів.

Першим знімали монумент «Батьківщина-мати» – за температури 30 °С, потім – Подільський міст за допомогою дрона. Наступною була штольня, куди, за словами Омельченка, «вживу» не проникає жоден промінчик світла, тому знімати доводилося при спеціальному освітленні. Останньою локацією став Будинок з химерами, де зняли близько 100 панорам.

Усі столичні пам’ятки оцифрували в рамках проекту «Цифрове перетворення Києва» за підтримки Київської міської державної адміністрації (КМДА).

На даний момент у Києві вже оцифровані Дніпровський, Деснянський і Подільський райони, включаючи центральну частину міста разом із визначними пам’ятками, розповів директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Основна мета – підвищити туристичну привабливість Києва. У планах КМДА і далі співпрацювати з «Google Україна», щоб оцифрувати весь Київ разом із житловими районами столиці.

Здійснити VR-екскурсію чотирма пам’ятками столиці може кожен: досить мати окуляри віртуальної реальності й перейти зі свого смартфона за QR-кодами, представленими нижче:

QR-код
K.Fund Media
K.Fund Media

У Києві відбувся перший випуск розробників VR-ігор з Sensorama Academy.

IForum 2018: «Планета Кіно» про старт віртуального простору «VR-планета».

Поділитися: