Київ для мільйонерів: як Володимир Довгань заробляє на інтелектуальних клубах

1865
K.Fund Media
Розвиток відбувається за схемою франчайзингового МЛМ

У Володимира Довганя немає свого кабінету, але є крісло. Разом з господарем воно їздить по тренінгах вже десяток років. Перед тим, як крісло занесли в нову київську штаб-квартиру компанії Winners Academy, його перетягнули та прикрасили табличкою «Найвидатніший».

«Найвидатніший – моє нове прізвище. І ми запускаємо нову індустрію, – говорить Володимир Довгань, сідаючи з пластиковим стаканчиком у «фамільне» крісло. – Це ж не завадить? Я каву як рідке тістечко п’ю».

Найкраще місце

Winners Academy існує з 2013 року: з моменту заснування компанія спеціалізується на тренінгах особистісного росту та ораторського мистецтва. За цей час Довгань перебрав різні формати. Був навіть створений гіпермаркет знань: за п’ять доларів на тиждень клієнт отримував доступ до тисяч навчальних відеороликів. Партнерами «Академії» виступали понад 300 коучів. На створення та розкруток такого майданчика Володимир витратив $850 тис. Однак російськомовний контент себе не окупив.

Партнерами «Академії» виступали понад 300 коучів
Партнерами «Академії» виступали понад 300 коучів. K.Fund Media

«П’ять років доточував ідею. За цей час я вклав у проект $3,5 млн своїх коштів. Ще майже рік вибирав – де запустити нову, п’яту, версію Winners Academy», – каже Володимир.

Спочатку бізнесмен хотів розвивати мережу інтелектуальних клубів у Вірменії, але в цій країні ідея не пішла. Тоді бізнесмен вирішив переїхати до Ізраїлю і стартувати звідти.

«Думав, вірмени розумні хлопці, але виявилося, що всі розумні вірмени вже поїхали в Лос-Анджелес. А Ізраїль виявився занадто релігійним, хоча у мене і не езотерика, – вигукує Довгань. – Я тут тому, що Київ сьогодні – інтелектуальна столиця світу. Це найкраще для мене місце».

Принцип самоподібності

Розвиток, за Довганем, будується на трьох «С»: Саморозвиток, Самовдосконалення і Самозахоплення. Це стосується розвитку і особистості, і компанії. Ґрунтуючись на цьому принципі він будує мережу інтелект-клубів.

Я це називаю «фрактальним франчайзингом», на класичний немає часу

«Якщо інтелект-тренер достойний, він отримує право продавати франшизу сам. Це збільшує швидкість розвитку мережі в рази», – вважає Довгань.

Те, що це франчайзинговий МЛМ, бізнесмена не бентежить.

Три «С»: Саморозвиток, Самовдосконалення і Самозахоплення
Три «С»: Саморозвиток, Самовдосконалення і Самозахоплення. K.Fund Media

Косметична компанія «Едельстар», яку він заснував в 1999 році разом зі своїм партнером Олександром Коноваловим, будувала продажі, спираючись суто на принцип мережевого маркетингу.

«З матеріальним продуктом не завоюєш світ. Тим більше з російською косметикою, – згадує бізнесмен. – З горілкою «Довгань», звичайно, можна було. На горілчаному бізнесі я після сплати податків заробляв $ 250-300 тис. в день. Але пішов, тому, що країна спивалася».

Тільки не бізнесмени

На стінах у київському офісі Довганя портрети світових гуру: Махатми Ґанді, Ейнштейна, Ван Гога. «Вінсента особливо люблю. Це безмежний подвиг: він голодував, але купував фарби, – каже Довгань. – Хочу, щоб люди надихалися прикладом ».

Цільова аудиторія «Академії» різновікова: школярі, молоді мами, люди на пенсії. Єдині, з ким не хоче працювати Довгань – це бізнесмени.

«Заробив він якийсь там мільйон і кривиться, а чому ви мене навчити можете… А коли запитую, чи знаєш, що таке дивергентне мислення – кліпає очима. Підприємці розбалувані, їх тренери тримають на голці «нових знань»: вони платять і платять. У мене ж все просто як спорт».

Мережу розвивають підприємці, вони ж купують франшизи. Академія присутня в Києві, Одесі, Львові та Івано-Франківську, а за кордоном в Німеччині, Франції, Іспанії, Швейцарії.

K.Fund Media

У столиці освітній ринок «розгойданий»: на ньому конкурують кілька сотень коворкінгів, антикафе і хабів, які пропонують інтелектуальний продукт. І основна їхня аудиторія – це молоді підприємці.

«Слухачі хочуть максимум практики, якщо це соцмережі, то повинен бути готовий кейс. Вода нікому не потрібна. А ось трохи релаксу – малювання, скульптура – людям, які налаштовані інтелектуально розвиватися, зараз цікаві», – зазначає арт-директор Smart cafe Bibliotech Яна Фідорцова.

Поділитися: