Китайська для початківців: 7 ресурсів, що допоможуть знайти зручну та цікаву методику вивчення

1962
Shutterstock
Вивчайте мову самостійно з відео, блогів та пісень

Вивчення китайської самостійно звучить як нереальний виклик. Але для більшості людей саме самостійне вивчення допомагає у кращому запам’ятовуванні та концентрації.

Перш за все важливо дотримуватися системності та послідовності

K. Fund Media підібрав для вас ресурси, які доступні онлайн та прості у використанні. Обирайте та переходьте вже сьогодні до вивчення найпопулярнішої у світі азіатської мови.

Онлайн курс китайської мови від Coursera під назвою «Chinese for HSK 1». Матеріал поданий у вигляді класичних уроків та розрахований на людей, що вивчають китайську од самого початку. Викладання проводить носій мови з Пекінського університету. Зручно для тих, хто не має часу на відвідування курсів, але має вільні хвилини під час обідньої перерви чи на вихідних та віддає перевагу заняттям у вигляді готових уроків.

Ще одним онлайн курсом від edХ є «Tsinghua Chinese: Start Talking with 1.3 Billion People». Носій мови навчить китайської через спрощену систему орфографії. Сам курс поділений на декілька блоків: діалоги, найуживаніші ієрогліфи, Мандаринські пісні та чайна церемонія. Після завершення курсу є змога отримати сертифікат після сплати пройденого курсу і складання іспиту.

Тематичний канал «Китайська мова для початківців» на YouTube допоможе вивчати слова, запам’ятовувати ієрогліфи та заглибитися в культуру. Він містить безліч коротких відео на найуживаніші слова та вирази: кольори, дні тижня, як привітатися тощо. Відео з субтитрами, що зручно для початківців.

Ресурс від BBC знайомить з культурою та навчає китайської початківців. На сайті можна знайти уроки за рівнями, майстер-класи з письма, останні новини, підбірку слів тощо. Зручність сайту полягає у його простоті та постійно оновлюється.

Канал «Центр вивчення китайської мови» містить детальніші відео, що супроводжуються діалогами та ієрогліфами, з транскрипцією. Від транспорту у Китаї до відео розбору уривків з телепередач, новин. Цікаво, актуально та легко.

Платні онлайн-уроки від ChinesePod, з можливістю безкоштовної спроби. Від граматичних правил до аудіо. Послідовно оволодівайте тонкощами китайської мови: сучасною вимовою і лексикою. Сайт містить шість рівнів китайської мови, понад 4 000 уроків різного формату: відео, аудіо. Зручний словник, граматичні вправи та приклади уживаних речень.

Ще одна платформа для вивчення китайської мови через перегляд відео  — FluentU. Ресурс  дозволяє зупинити ролик та подивитись у словнику значення і вимову слова чи цілого речення. Програма також допомагає у вивченні нових слів на початковому рівні. На сайті зібрані діалоги з живої мови від носіїв. Відеоролики взяті з телепрограм, мультфільмів, новин тощо. Протягом 15 днів доступ безкоштовний, а потім на платній основі. FluentU також передбачає відключення субтитрів, що буде корисно у майбутньому.

Поділитися: