Китай зобов’язав виробників електромобілів займатися переробкою акумуляторів

182
www.gminsidenews.com
В Україні сьогодні є лише одне підприємство з утилізації використаних акумуляторів

Китай зобов’язав виробників електромобілів створити інфраструктуру зі збору та переробки використаних акумуляторів.

Згідно з новими правилами, які запровадило міністерство промисловості Китаю, автовиробники зобов’язані побудувати сервісні центри для збору, зберігання й переробки старих акумуляторів.

Крім того, вони повинні будуть створити в країні мережу СТО, де автомобілісти зможуть відремонтувати або замінити батареї своїх машин.

Також китайський регулятор зобов’язав автовиробників заохочувати клієнтів здавати відпрацьовані акумулятори та розробити систему ідентифікації автовласників, що викидають батареї на смітник.

Китайський конкурент: Ван Чуаньфу посуває Ілона Маска

Ці жорсткі заходи пов’язані з тим, що минулого року в Китаї виробництво літій-іонних акумуляторів – серйозного джерела забруднення довкілля – зросло вдвічі. У 2018-му загальна маса відпрацьованих батарей становитиме 170 тис. тонн.

В Україні збором батарейок і акумуляторів займаються переважно волонтери. За даними громадської організації «Батарейки, здавайтеся!», в Україні працюють 1,5 тис. пунктів збору елементів живлення.

Зараз на українських складах зберігається близько 200 тонн батарейок, що підлягають утилізації. При цьому львівський завод «Аргентум» є єдиним у нашій країні підприємством, яке займається утилізацією і вторинною переробкою елементів живлення.

За словами автора проекту з популяризації електротранспорту в Україні Костянтина Євтушенка, одна пальчикова батарейка вагою 45 г забруднює 20 кв. м землі і 400 л води. А неутилізований акумулятор електрокара вагою 300-400 кг здатний забруднити понад 150 кв. км землі.

Як ми писали раніше, Китай повністю перейде на електромобілі до 2030 року.

А Geely витратить $5 млрд на комплекс заводів з виробництва електрокарів.

 

Джерела: Reuters, Інформатор, Новое время
Поділитися: