Китай заманює IT-таланти величезними зарплатами

161
www.businessinsider.com
З 2014 року зарплати IT-фахівців у КНР зросли вдвічі і стали навіть вищими, ніж в американській Кремнієвій долині

Поява в Китаї таких IT-гігантів, як Alibaba і Tencent, спричинила технологічний бум у Піднебесній, який зацікавив багатьох інвесторів.

За даними британської дослідницької компанії Preqin, в 2017 році Китай залучив понад $65 млрд венчурних інвестицій, що на 35% більше, ніж у 2016-му.

Разом із припливом великих інвестицій китайські IT-проекти постали перед проблемою нестачі талановитих кадрів, що спровокувало стрімке зростання зарплат у цій сфері.

За оцінками колишнього топ-менеджера компанії Baidu, що володіє найбільшим китайським пошуковиком, Томаса Ляна, з 2014 року зарплати на технологічному ринку Китаю зросли вдвічі.

Лян зазначив, що стартапи, що працюють у сфері штучного інтелекту (ШІ), змушені завищувати зарплати на 50-100%, щоб переманити співробітників з більш великих компаній.

У 2018-му Tencent відбере у Apple звання найбільшої у світі компанії

Зараз у Китаї найкращі випускники вишів, готові працювати у сфері ШІ, можуть розраховувати на зарплату від $47 тис. до $94 тис. на рік. Топ-менеджери з досвідом роботи 3-5 років можуть щорічно заробляти $235 тис. Однак такі високі зарплати готові запропонувати переважно компанії з Пекіна або Шеньчженя, які є технологічними центрами Піднебесної.

Для порівняння: в Сан-Франциско, по сусідству з Кремнієвої долиною в США, фахівці з досліджень у галузі ШІ в середньому заробляють близько $113 тис. на рік, а інженери з розробки алгоритмів машинного навчання – $151 тис.

Тому в пошуках нових кваліфікованих кадрів багато IT-компанії з Китаю відкрили офіси в Кремнієвій долині. Крім того, вони активно рекрутують китайських студентів, які отримали вищу освіту в США.

На сьогодні ринок IT-технологій і програмного забезпечення є одним з ключових факторів економічної потужності Китаю, що невпинно зростає. Так, у четвертому кварталі 2017 року обсяг цього ринку в Піднебесній збільшився на 33,8% порівняно з аналогічним періодом позаминулого року.

Як ми писали раніше, найбільше в Китаї видавництво електронних книг China Literature планує заробити $1 млрд на IPO.

Водночас Google відкриє в Китаї інститут штучного інтелекту.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: