Китай заборонив дзвонити з Apple Watch

134
aljazeera.com
Влада КНР намагається зрозуміти, як відстежувати розмови по смарт-годиннику із вбудованою «сімкою»

Жителів Піднебесної позбавили можливості дзвонити за допомогою «розумних» годинників Apple Watch 3. Оператор China Unicom – єдиний китайський мобільний оператор, який підтримував мобільний зв’язок для «яблучних» годинників із вбудованою SIM-картою (еSIM) – без пояснень припинив підтримку функції після шестиденного «пробного періоду».

«China Unicom поінформувала нас про тимчасову відмову від підтримки дзвінків за допомогою годинника», – повідомила у прес-релізі компанія Apple, для якої КНР залишається критично важливим ринком. Китайський оператор не вказав, коли девайсом знову можна буде користуватися повноцінно.

В США дозволили використовувати Apple Watch для моніторингу серцевого ритму

Представники телеком-компанії припускають, що заборону на здійснення дзвінків з останньої версії Apple Watch ініціювало китайське Міністерство промисловості та інформатизації (МПІ) через неможливість стежити за такими розмовами, адже власники Apple Watch можуть спілкуватися без придбання SIM-карти в одного із трьох державних операторів і подальшої обов’язкової ідентифікації.

«Влада досі не вирішила проблему контролю еSIM», – розповів газеті The Wall Street Journal один з експертів, на думку якого, на пошук рішення у чиновників може піти кілька місяців. Він переконаний, що до того часу послугу дзвінків із «розумних» годинників не відновлять.

Ні MПІ, ні жоден з китайських мобільних операторів поки не відповіли на запит WSJ щодо коментаря.

Нагадаємо, що на початку місяця Facebook видалив сторінку китайського мільярдера, який критикував владу КНР.

 

Джерело: Wsj.com
Поділитися: