Китай прив’язав електронні ID до популярного месенджера WeChat

157
simplymandarin.com
902 млн користувачів чату мають шанс скористатися всіма перевагами електронної ідентифікації

Одне з найбільших міст Китаю Гуанчжоу на цьому тижні дозволило городянам прив’язувати свої посвідчення особи до профілів у популярному мобільному месенджері WeChat.

Щоб отримати електронний ID, користувачеві потрібно зробити скан обличчя в додатку.

Тепер жителі Гуанчжоу зможуть використовувати свою електронну ID як паспорт, наприклад, при реєстрації в готелі, придбанні квитків на поїзд, відкритті банківського рахунку і в різних програмах соцзабезпечення.

Щоб електронний ID отримав усі переваги звичайного паспорта, користувачам WeChat доведеться дійти до терміналу в місті і відсканувати своє посвідчення.

Переселення: один з трьох єдинорогів тепер народжується в Китаї

Пілотну програму влади Гуанчжоу в січні, можливо, поширять на всю територію Китаю, стверджує національне агентство Xinhua.

Учасники програми – розробник месенджера інтернет-корпорація Tencent, Китайський будівельний банк і окружне управління поліції разом з десятком інших організацій.

The Financial Times нагадує, що у WeChat величезна база користувачів – щодня в чаті й соцмережі спілкуються близько 902 млн осіб. Tencent активно монетизує людський ресурс: з початку року акції компанії подорожчали більше ніж удвічі. Разом з тим аналітики вважають, що розробник мало використовує потенціал мережі. Бізнес-модель компанії досі будується переважно на інтернет-іграх.

Програма електронних ID розширює ці можливості. «Цей проект глибше інтегрує WeChat у побут простих людей», – вважають аналітики китайського агентства інтернет-консалтингу iiMedia Research.

Тепер корпорація буде ефективніше конкурувати з Alibaba – іншим техногігант з Піднебесної.

Нагадаємо, що в листопаді Tencent обійшов за капіталізацією Facebook.

Раніше ми також писали, що проблема з видачею біометричних паспортів в Україні має вирішитися вже в наступному місяці.

 

Джерело: The Financial Times
Поділитися: