Курс біткойнів уперше подолав психологічний поріг в $10 тис.

117
visualcapitalist.com
З початку року криптовалюта подорожчала в 13 разів

Біткойн, найвідоміша криптовалюта, з початку року подорожчав на 1254%. У вівторок, 28 листопада, біржі зафіксували курс у $10 000 за токен, причому останню тисячу криптомонети набрали за пару днів.

Разом із курсом зростає і кількість гравців на ринку криптовалюти. За минулий рік кількість облікових записів у Coinbase, найбільшому торговому майданчику для біткойнів і ще однієї криптовалюти – ефіру, практично потроїлася і досягла 13 млн штук. Такі дані інвестгрупи Bespoke Investment наводить Bloomberg.

Традиційні банкіри і фінансисти, як і раніше, називають феноменальний злет криптовалюти черговою «бульбашкою». «Сьогодні біткойн, на мій погляд, є явною бульбашкою», – так висловився заступник голови французького банку Societe Generale Северин Кабанн на початку листопада, коли курс становив $7200.

За тиждень до нього те саме говорив мільярдер Воррен Баффет: «Волл-стріт просто реагує на галас, який створюють люди. Назвати реальну ціну біткойнів неможливо – це актив, який не створює вартості. Це бульбашка».

У вересні в Китаї офіційно заборонили операції з криптовалютою

Три роки тому, коли біткойн тільки починав захоплювати уми, Білл Гейтс, на той момент найбагатша людина у світі, пояснював, чому криптовалюта краща за звичайні гроші: «Зовсім не обов’язково фізично бути в одному місці зі своїми біткойнами. Для великих угод гроші можуть бути вкрай незручними». Курс тоді становив $386 за токен.

А Ілон Маск, якого на цьому тижні раптово назвали справжнім автором біткойнів, заявив у ранковому твіті, що не пам’ятає, куди подів свої криптомонети. «Пару років тому друг мені надіслав біткойни, але поняття не маю, де вони».

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: