Курс біткойнів упав через кібератаки

111
i2.wp.com
Хакери обікрали популярний у криптовалютних брокерів сервіс Tether

Електронний гаманець Tether, широко використовуваний біткойн-брокерами, у вівторок, 21 листопада, повідомив про хакерську атаку на нього.

«19 листопада зі службового рахунку Tether Treasury зняли й перевели на не зареєстрований в Tether біткойн-гаманець $31 млн», – йдеться в прес-релізі сервісу. Зробили це «сторонні зловмисники».

Новина істотно вплинула на курс біткойнів: на Нью-Йоркській фондовій біржі головна кібервалюта подешевшала на 5,5% – до $7,8 тис. За «монету». Однак уже через кілька годин вартість токена відновилася до попереднього рівня.

Tether запустив у 2014 році американський підприємець Брок Пірс, піонер криптобізнесу і голова Bitcoin Foundation. Вносячи на рахунок у Tether «реальні» долари або євро, користувач отримує прийняті на біткойн-біржах криптодолари або криптоевро. Курс токенів, які випускає Tether, прив’язаний до курсу національних валют.

«Виведення коштів із Tether-гаманців тимчасово недоступне. Наразі ми уважно розслідуємо злом, щоб запобігти подібним прецедентам надалі», – наголошено в прес-релізі.

До захисних заходів у зв’язку з атакою вдався не лише постраждалий сервіс. За інформацією Coindesk, провідні китайські біткойнові біржі Huobi і OKCoin 21 листопада припинили проводити операції з Tether-валютою.

Нагадаємо, що на єдиній криптобіржі Зімбабве біткойни продають по $13,5 тис. за «монету».

 

Джерела: BloombergCoindesk.com

 

Поділитися: