Культурний код: 5 речей, про котрі сьогодні соромно не знати

1639
gotouchvr.com
Що таке блокчейн, gen Z, роботи Bоston Dynamics та інші новації – коротко

Світ довкола нас змінюється із неймовірною швидкістю. Вчора ми дивувалися можливостям VR-технологій, а сьогодні окулярами віртуальної реальності вже нікого не здивувати. Буквально місяць тому всі жваво обговорювали долю біткоіну, а вже сьогодні прогнозують впровадження технології блокчейн у найнесподіваніших галузях.

Що робити, якщо ви явно пропустили щось важливе? K.Fund Media зібрав для вас п’ять найактуальніших тем, в яких варто розбиратися хоча би трошки.

1

Що таке блокчейн і чому всі так слідкують за курсом біткойну

Блокчейн (blockchain) – це ланцюжок блоків, в якому витримано сувору послідовність. У блоках містяться криптографічно зашифровані дані про транзакції, угоди і контракти всередині системи. Всі ці блоки пов’язані між собою, а значить, для запису нового блоку необхідно послідовне зчитування інформації про старі.

Blockchain - ланцюжок блоків з суворою послідовністю
Blockchain - ланцюжок блоків з суворою послідовністю. wired.it

Причина в тому, що протягом всієї історії гроші з меншою собівартістю (витрати на їх виготовлення, вартість металу, вартість самого обігу грошей та їх зберігання) замінюють гроші із більшою собівартістю.

Так відбувався перехід від обігу монет із дорогоцінних металів до обігу паперових грошей, а потім до електронних. Спочатку блокчейн був основою криптовалюти Bitcoin, якій пророкували перспективу потіснити золоті запаси після того, як курс різко виріс.

Всі дані в блокчейн накопичуються і формують постійно доповнювану базу даних, з якої неможливо нічого видалити або провести заміну блоку. І вона «безмежна» – туди можна записати нескінченну кількість транзакцій.

Незважаючи на інноваційність криптовалют, вартість Bitcoin протягом останніх кількох місяців впала більш ніж на 70%

Падіння пов’язують із обмеженнями на майнінг (видобуток криптовалюти із використанням потужностей спеціального обладнання) та обіг криптовалют з боку США, Китаю та низки європейських країн, оскільки власники криптовалют дуже ризикують втратити всі свої заощадження.

2

Що за історія із Тесла в космосі та до чого тут Боуї

6 лютого 2018 года ексцентричний мільярдер Ілон Маск запустив у космос ракету Falcon Heavy. На борту ракети знаходився особистий автомобіль Маска – червона Tesla Roadster.

За кермо автомобіля посадили манекена на ім’я Starman, одягненого в скафандр SpaceX, а саундтреком до польоту стала пісня «Space Oddity» Девіда Боуї.

За кермо посадили манекена на ім'я «Starman»
За кермо посадили манекена на ім'я «Starman». Space.com

З собою у «водія» була книга «Автостопом по галактиці», рушник (відсилка до цієї самої книги) і табличка зі словами «Don’t Panic» («Не панікуй») з тієї ж книги Дугласа Адамса.

Ексцентричний вчинок Маска схвилював громадськість. Байдужих не було: одні раділи веселому жартові Маска, інші нарікали на несерйозність мільярдера. Хтось навіть стверджував, що манекен – зовсім не пластикова лялька, а труп Девіда Боуї.

3

Що таке покоління Z  і чим воно відрізняється від мілленіалів

Згідно з книгою Девіда Стіллмана та його сина Іони «Покоління Z на роботі», мілленіали відходять на другий план. Тепер звання молодого прогресивного покоління дістається юним «зетам», що народилися після 1994 року.

Поколінню Z властиво яскраво проявляти свою індивідуальність і знати, чого саме вони хочуть від цього життя

Вони не відкладають справу на потім, зариваючись в довгі роздуми про її початок. Також особливістю «зетів» є те, що вони живуть в світі, де реальність та віртуальність сплелися в єдине ціле.

Z-там властиво яскраво проявляти свою індивідуальність. Estrategia&Negocios

Для них зустріч «по скайпу» і в реальності – одне і те ж, а листування в месенджерах має ту ж вагу, що й реальне: в мережі обговорюють серйозні проекти, беруть інтерв’ю та обговорюють фінанси.

Підлітків усього світу (а багатьом «зетам» ще немає 18) цікавить соціальне підприємництво як можливість реалізації і позитивного впливу на інших людей. Крім того, вони набагато більш відповідально підходять і до свого життя, і до існування планети в цілому.

4

Хто такі Boston Dynamics і чому їх роботи лякають

Boston Dynamics – інженерна компанія, що спеціалізується на робототехніці. Вона відома розробкою для військових цілей чотириногого робота BigDog.

Багато з вас бачили дивного «собаку» у відеороликах на YouTube

Також роботи-пси, схожі на цих, були використані в якості прототипу для однієї з серій останнього сезону «Чорного дзеркала», де «песики» з незрозумілих глядачам причин полюють на останніх живих людей.

Щоразу роботи проробляють все більш складні трюки
Щоразу роботи проробляють все більш складні трюки. tec.com.pe

Примітно, що відео компанії Boston Dynamics регулярно збирають мільйони переглядів і викликають бурхливе обговорення. Щоразу роботи проробляють нові, все більш складні трюки.

Вони – наочний приклад технологічного прориву і джерело страху повсюдної роботизації, пов’язаного з військовим використанням роботів і масовим безробіттям.,

Думка про те, що роботи Boston Dynamics лякають, під час інтерв’ю висловив фахівець із AI Рон Фрідман.

5

Що таке lifelong learning і чому всі кинулися вчитися

Lifelong Learning – це життєвий принцип, який ґрунтується на безперервному навчанні та освоєнні нових навичок протягом усього життя.

Часто цей шлях обирають бізнесмени і ті, хто хоче йти в ногу з мінливим часом.

Lifelong Learning дозволяє довше залишатися бадьорими
Lifelong Learning дозволяє довше залишатися бадьорими. economist.com

Послідовники навчання завдовжки в життя добровільно прагнуть здобувати нові знання, мотивовані як професійними, так і особистими причинами.

Подібний спосіб життя сприяє професійному зростанню та підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці. Також кажуть, що концепція Lifelong Learning дозволяє представникам старших поколінь довше залишатися бадьорими і відтягує прихід ментальних хвороб.

Поділитися: