Куди бігти: що робити, якщо ви припустилися помилки на роботі

600
Shutterstock
Реакція на помилку дуже важлива – ваші дії допоможуть або гідно впоратися з проблемою, або нажити собі ворогів у колективі

Типовий день в офісі – це вміння жонглювати зустрічами, телефонними дзвінками і гіперактивною поштовою скринькою. Коли ви живете в такому ритмі день у день, рано чи пізно в якийсь момент вас вражає, немов блискавкою, найгірше з можливих переживань, яке можна відчути на роботі. Серце переходить на скажений ритм, вас кидає в жар, а рівень адреналіну зашкалює: ви розумієте, що тільки-но зробили жахливу помилку.

На жаль, наші інстинкти зазвичай кидають нас в одну з крайнощів: з одного боку, ви можете діяти дуже швидко і ще більше ускладнюєте ситуацію, намагаючись швидко прийти до тями. З іншого, у вас може виникнути спокуса похапцем приховати подію і спробувати знайти спосіб себе захистити. Оскільки пошук допомоги і самозбереження є природними, ні одна з крайнощів у цій ситуації не вирішить вашу проблему.

Отже, як показати, що ви шкодуєте і стурбовані, але в той же час зберегти впевненість в собі та душевну рівновагу? Ось кілька порад.

Ситуація №1: Занадто жарко

Якщо ви почнете розповідати про свій промах кожному стрічному, показуючи, як вас мучить совість, то люди навколо цілком можуть подумати, що ви не в змозі  впоратися з важкими ситуаціями. І, відверто кажучи, ваш натиск може стати для оточуючих серйозним подразником. Не варто даремно витрачати час інших співробітників і, відповідно, гроші компанії.

Shutterstock

Подивіться на це таким чином: якщо ви консультант, юрист або працюєте в агентстві, вас вчать думати про свій час, як про оплачуваний (коли ви приносите компанії гроші) і неоплачуваний.

Вибачаючись за свою помилку і провокуючи стрес у інших колег, ви і себе, і колектив мимоволі змушуєте витрачати час марно.

Ситуація №2: Занадто холодно

Ви зрозуміли, що зробили помилку, але думаєте, що вам потрібно реагувати лише тому, що ви не хочете, аби про вас погано подумали. Зазвичай в такій ситуації винний вигадує слабкі відмовки і відмахується від проблеми, наче це взагалі не має значення. І таким чином пом’якшує ситуацію для самого себе, переконуючись, що ніхто навкруги не панікує; винний захищає свою репутацію, може почати звалювати провину на інших, але іншим буде очевидно, що він нещирий і просто намагається вийти сухим з ​​води.

Така реакція зустрічається досить часто: мозок схильний захищати наше его від почуття провини, коли ми напартачили.

Але, піддаючись цьому інстинкту і не докладаючи зусиль, щоб виправити помилки або не звернувшись до тих, хто міг би допомогти та пом’якшити ситуацію, ви не тільки створюєте враження, що вам все одно, а й ризикуєте лишити проблему невирішеною та погіршити з часом стан справ та відносини з колегами.

Ситуація №3: Те, що потрібно

Як завжди, істина знаходиться десь посередині. Ось що варто зробити, якщо ви зрозуміли, що помилилися: не реагувати відразу. Краще глибоко вдихніть і проаналізуйте можливі рішення. Якщо, наприклад, ви відправили прес-реліз, який потрібно було притримати до завтра, негайно зателефонуйте в дистриб’юторську компанію і поцікавтеся, чи можете ви зупинити його, перш ніж він набуде розголосу. Якщо вашу помилку можна виправити (або ваша спроба зробити це завдасть ще більшої шкоди), придумайте кілька рішень проблеми.

Виберіть найбільш відповідну людину для розмови на цю тему, зверніться до неї (і тільки до неї) з чітким, коротким описом того, що сталося. Скажіть, що ви цінуєте її допомогу і розумієте, що використовуєте його дорогоцінний час.

Shutterstock

Вибачтеся – один раз – а потім запропонуйте свої рішення. Чим менше часу ви витратите на невиразні розмови і  бурмотіння, і чим швидше ви виправите помилку, тим більша ймовірність, що ваш бос побачить у вас людину, яка добре впоралась з тиском і піклується про успіх компанії.

І пам’ятайте, помилки робить кожен, і як жахливо б ви себе не почували, коли це трапляється, треба рухатися далі. Те, як ви вийдете з ситуації, може справити враження на оточуючих, а не переконати їх в тому, що ви нездатні вирішувати створені вами ж проблеми.


Тетяна Потапова Прес-секретар «Нова пошта»

Минулого року під час розсилки важливого прес-релізу про запуск «Школи бізнесу Нова пошта» я припустилася помилки. Напевно, кожен PR-спеціаліст знає, про що я – це той саме момент, коли сотня email адрес журналістів стоїть у відкритій копії.

Колеги, які отримали реліз, звісно, побачили один одного в списку і влаштували словесний пінг-понг: натискали Reply і надсилали «чмоке всем в этом чате». Було ніяково читати «Татьяна, зачем же вы так, рабочий день пропадает», але я доволі швидко зорієнтувалася, врятувало почуття гумору. Дуже швидко відписала всім, що так сталося через те, що я дуже зраділа запуску Школи. Буквально за пару хвилин чатік зійшов нанівець.

Взагалі, вважаю, що до таких-от дрібних, але важливих помилок, треба вміти ставитися легко. Всі ми люди, через необачність у всіх траплялися казуси. Тому, коли чую про такі випадки, сприймаю з усмішкою.


Євген Семехін PR-директор компанії «Кровля-центр»

«Не помиляється лише той, хто нічого не робить». Цю фразу Рузвельта любила повторювати моя вчителька з математики в 5 класі. Коли я почав працювати після університету, я дізнався її продовження: «Не бійтеся помилятися – бійтеся повторювати помилки».

В моїй роботі ми використовуємо науковий підхід до маркетингу і HADI-цикли (з його допомогою ви зможете зрозуміти, який вплив на процес має кожна ваша дія; тоді процес всіх змін буде легко контролювати та вимірювати, можна буде зрозуміти, як дії впливають на результати і вчасно відмовитися від заздалегідь непотрібних дій).

Є гіпотеза, ми запускаємо її на короткий проміжок в своїй компанії, збираємо дані і впроваджуємо на довгостроковій основі. Такий підхід дозволяє заощадити час і гроші, якщо гіпотеза у нас не спрацює. Це постійне тестування методів, підтверджених науковими дослідженнями. Але не завжди вдається уникнути помилок.

На березі, перед початком роботи всередині команди повинна бути домовленість, що впровадження чогось нового – це намір, а не результат. Якщо була допущена помилка, але при цьому були добрі наміри, то втрати, які ми понесли – це інвестиція в досвід співробітника. Наступного разу він точно не повторить її. Відсутність страху зробити помилку розв’язує руки співробітникам і дозволяє досягати неймовірних результатів.


За матеріалами The Muse

Поділитися: