Проліт року: як авіакомпанія United за день втратила $800 млн і репутацію

166
Scoopnest.com
Втрата мільйонів доларів і мільйонів потенційних пасажирів – такий підсумок грубого поводження авіакомпанії United Airlines з клієнтом

Вартість акцій компанії за добу знизилася на 3,8% після публікації відео, де пасажира силоміць витягають із літака United Airlines.

Якщо не вийдете, ми вас поб`ємо

Через овербукінг (коли кількість квитків, що було продано, перевищує кількість місць, або на рейс намагаються зареєструватися більше пасажирів, аніж може вмістити літак) на борту рейсу Чикаго – Лусвілл 9 квітня виявилося чотири «зайвих» пасажира. То була провина компанії – їй було вкрай потрібно відправити цим рейсом чотирьох своїх співробітників.

У такому випадку зазвичай обирають добровольців, які б за певну компенсацію готові залишити салон.

Спочатку сума такої компенсації від United Airlines склала $400, однак бажаючих залишити борт не знайшлося. Авіакомпанія підняла ставку і запропонувала $800. Але і після цього ніхто не захотів поступатися своїм місцем

Менеджери United Airlines вирішили самостійно обрати чотирьох пасажирів; троє залишили салон без скандалу, але четвертий, чоловік 69 років, виходити навідріз відмовився, він заявив, що він лікар і йому необхідно зранку бути на роботі, у лікарні.
Тоді упертюха поліцейські силою витягли з крісла і, схопивши за руки, потягнули із літака. Обурені пасажири зняли це на телефони, а за добу відео стало вірусним.

У відповідь на скандал голова United Airlines Оскар Муньоз опубликовав офіційне вибачення авіакомпанії зі словами:

«Ми просимо вибачити нас за те, що нам довелося пересунути цих пасажирів».

Фразою «довелося пересунути», яка не має нічого спільного із зухвалістю поліцейських, він викликав ще більше обурення не лише американців, а й мільйонів китайців, – пасажир, що постраждав, був американцем азійського походження. Тепер компанію обвинувачують і в расизмі.

А у соцмережах активно створюються групи, які закликають бойкотувати United Airlines і притягнути до відповідальності і авіакомпанію, і поліцейських, які так грубо поводилися із пасажиром.

Twitter

Популярні американські коміки підхопили тему та висміяли абсурдну ситуацію у своїх вечірніх шоу, а в соцмережах з’явилися саркастичні ролики, де послугу авіакомпанії рекламує стюардеса із кастетами на руках, і фотожаби на цю тему.

United Airlines ламає гітари

Це не перший великий скандал з однією із найбільших у світі авіакомпаній. Наприкінці березня цього року дві дівчини пожалілися на те, що їх не пустили на борт, бо вони були у легінсах.

А 2009 року пасажир одного із літаків United Airlines, музикант Дейв Керролл, отримав після польоту розбиту вщент гітару Taylor, яку він здав у багаж. Її розбили вантажники. Авіакомпанія відмовилася компенсувати збитки, і Керролл написав пісню United breaks guitars (United ламає гітари), яка стала вірусною і набрала на Youtube майже 17 млн переглядів.

Поділитися: