Крок за кроком: як отримати роботу, на яку ви заслуговуєте

759
Shutterstock
На що саме звертати увагу протягом пошуку

Колись пропрацювати 40 років на одній роботі вважалося показником успішної кар’єри. Часи змінюються, і нині просуватися службовими сходами в одній фірмі усе життя не є межею робочих амбіцій. Усе більше людей обирають періодично змінювати роботодавців, функціональні ролі та сфери діяльності.

Засновниця всесвітнього руху Human Workplace, одна з топ-500 HR-менеджерів США та колумніст Forbes Ліз Райан наводить основні кроки, які слід зробити у пошуку роботи, яка приноситиме задоволення.

Подивіться у минуле

Озирніться на свій шлях. Напишіть історію свого життя або розкажіть її другу. Так ви пригадаєте важливі речі, які могли забути. Що вам подобається робити та що у вас добре виходить?

Подивіться у майбутнє

Чого ви хочете досягнути у житті? Як ваші життєві цілі перетинаються з роботою, яку ви шукаєте? Уявіть себе через рік в нинішній компанії. Якщо ви залишитесь тут ще на рік, що ви зможете додати нового до свого резюме? Якщо робота не дає вам нові знання та навички, це привід замислитися над її зміною.

Shutterstock

Оскільки ви все одно шукаєте роботу, чому б не спробувати отримати таку, яка вам буде подобатися, а не просто ту, яку найпростіше отримати?

Яку проблему роботодавця ви вмієте вирішувати?

Згадайте ваш найбільш успішний робочий проект у будь-якій роботі, якою ви коли-небудь займалися. Ваша сила полягає у розумінні «бізнес-болю», від якого ви можете позбавити ваших роботодавців та/або клієнтів. Забудьте про те, як називається ваша посада, та зосередьтесь на питанні – яку бізнес-проблему ви розв’язуєте?

Задайте напрямок своїй кар’єрі

Ви можете скерувати вашу кар’єру новим шляхом. Можливо, це буде чимось ідентичним або схожим на те, що ви робили раніше. Можливо, кардинально відрізнятиметься від усього, чим ви колись займалися. Вирішувати вам. Подумайте, яких цілей в кар’єрі ви хочете досягнути і чи зможете ви це зробити на нинішній роботі. Вам не потрібен будь-чий дозвіл, щоб змінити сферу роботи. Ви повинні самі дозволити це собі.

Вмійте презентувати себе

Ви обрали напрямок для пошуку роботи, і тепер потрібно попрацювати над своїм брендом. У профілі в LinkedIn чи в резюме пишіть про себе так, наче перебуваєте під пильним оком менеджерів з персоналу, які переглядатимуть ваш профіль.

20th Century Fox Television

Презентуйте себе максимально природно. Брендинг – це не страшно, це весело.

Оцінюйте свою роботу дорого

Ви маєте знати ринкову вартість кожного виду праці, яким займаєтесь. Не можна залишати на розсуд роботодавця, скільки вам платити. Тому вкажіть одразу бажану заробітну плату. І не бійтеся переоцінити себе.

Складіть список потенційних роботодавців

Сформуйте перелік компаній, які найімовірніше матимуть бізнес-проблеми, з якими ви вмієте поратись. Список потенційних роботодавців скеровуватиме ваші зусилля.

Створіть стратегію пошуку роботи

Процес пошуку роботи потребує стратегії. Це шлях, яким йдуть усі маркетологи. Найперше потрібно обрати канал для пошуку роботи. Наприклад, це можуть бути рекрутери.

Підготуйте супроводжувальний лист – це своєрідний мотиваційний лист, у якому ви маєте менш офіційною мовою пояснити, які проблеми ви вмієте вирішувати.

Не використовуйте кліше та шаблони, викладіть все простою мовою

Такий лист буде цікаво читати. Для прикладу, можна описати історію успішного виконання робочого проекту в минулому.

Ще одним компонентом у процесі пошуку роботи має бути складання графіку та визначення цілей на тиждень. Зрештою, пошук роботи – це теж робота.

Shutterstock

Працюйте над пошуком

Вивчіть роботодавців зі свого списку та напишіть тим, хто вас зацікавив. Перед тим пошукайте інформацію про роботодавців у LinkedIn та зайдіть на сайти компаній.

Створіть мережу корисних контактів

Ваша мережа контактів – це не лише прекрасне джерело інформації для пошуку роботи та знайомств, а й основа будування двосторонніх відносин. Раз на тиждень зустрітися з кимось на каву може стати кориснішим, ніж викреслити ще один пункт з переліку справ, які доручив вам бос. Зробіть це своєю звичкою.

Встановіть контакти з менеджерами з персоналу.

Співбесіда з професіоналом

Не поводьтесь на співбесіді як сором’язливий шукач роботи. Будьте професіоналом, який консультується та прагне дізнатися більше про компанію та майбутню роботу. Такий підхід розширює ваші права та можливості. Прийдіть і отримайте роботу, на яку заслуговуєте.

Поділитися: