Серіали про бізнес: 5 історій про те, як пройти через терни до прибутку

949
Giornalettismo
З офіціанток у ресторатори, кривавий бізнес-консалтинг та інвестиційні війни – серіали, що надихнуть підприємців

Про гроші мріють так чи інакше практично всі. Не всі, правда, усвідомлюють ціну за успіх і небезпеки світу бізнес акул. Але і сміливість на шляху до фінансової свободи теж незамінна. K.Fund Media зібрав п’ять надихаючих і протверезних історій про бізнес і його підводні течії.

«Мілдред Пірс»

HBO, 2011

Якщо з когось і брати приклад, то з тих, хто досягнув успіху з нуля. П’ятисерійна драма режисера Тодда Гейнса – це історія однієї відчайдушної домогосподарки. На дворі 1931 рік, у розпалі Велика депресія. Мати двох дітей Мілдред Пірс (Кейт Вінслет) виганяє з дому чоловіка, втомившись від його постійних зрад. Але, позбувшись однієї проблеми, вона наражається на іншу – треба прогодувати себе та дітей.

Мілдред влаштовується на роботу офіціанткою. Це рішення перевертає життя жінки з ніг на голову. Амбітна та талановита, вона згодом з’ясовує, що її покликання – випічка. А 10 років потому Мілдред вже не офіціантка, а власниця трьох ресторанів. Цей серіал – реалістична та повчальна історія не тільки про те, як досягти успіху, а й про ціну, яку доведеться за це сплатити.


«Дві дівчини без копійчини»

CBS, 2011

Ще одна історія про офіціанток, для яких виявився затісним фартух обслуги. Макс та Керолайн розносять напої та їжу в ресторані, а у вільний від роботи час мріють започаткувати власний бізнес. Макс пече надзвичайно смачні кекси, а Керолайн добре знається на підприємництві (ще б пак – її батько сидить за ґратами через фінансові махінації). Не вистачає лише «дрібниці» – $250 тисяч. Дівчата пнуться зі шкіри, аби знайти суму, якої не вистачає. Підробляють ельфами на різдвяних вечірках, продають навіть власні речі.

Незважаючи на те, що «Дві дівчини без копійчини» – ситком, в ньому можна знайти користь. Цей серіал демонструє, з якими труднощами зустрічаються люди, які вирішили починати бізнес удвох. А також підказує варіанти виходу з будь-яких ускладнень.


«Оселя брехні»

Showtime, 2012

Цей серіал – дивна річ – знятий за однойменним бізнес-бестселером Мартіна Кіна. «Оселя брехні. Розповідь про те, як бізнес-консультанти спритно знімають ваш годинник, щоби потім повідомити вам, котра година» – автобіографія Кіна та саркастичне змалювання світу великого бізнесу. Головний герой серіалу – зірка консалтингової фірми «Голдуезер Штерн» Мартін Кін (Дон Чідл), безжальний, безпринципний та завжди готовий вчепитися мертвою хваткою в який-небудь «грошовий мішок».

Але ось парадокс – насправді він доволі непогана людина. Тим цікавіше за ним спостерігати – неоднозначні персонажі завжди більше схожі на живих людей. До речі, Чідл отримав за цю роль «Золотий глобус». «Оселя брехні» – відверті (місцями навіть занадто) лаштунки бізнес-консалтингу, де ніколи не знаєш, чи усміхається твій співрозмовник тому, що задоволений, чи тому, що прямо зараз думає про те, як скоро пустить тебе з торбами.


«Імперія»

Fox, 2015

Пілотну серію проекту режисера Лі Деніелса 2015 року подивилися 10 млн американців. Фінал першого сезону дивилися майже 20 млн. Це феєрична історія про колишнього наркоторговця Люциуса Лайона (Терренс Говард), який примудрився заробити шалений статок на хіп-хопі та став королем музичної індустрії.

Однак життя дає випробовування всім – навіть найбагатшим та найвпливовішим. Люциус дізнається про поганий стан свого здоров’я. Отямившись від цієї жахливої новини, він починає готувати свою імперію до передання спадкоємцю. Проблема лише в тому, що зовсім незрозуміло, кому з трьох синів можна доручити справу всього життя. Та й не вони одні хочуть зайняти місце керманича. «Імперія» – це щось на кшталт лікнепу з корпоративних конфліктів та управління персоналом у стилі хіп-хоп.


«Мільярди»

Showtime, 2016

Без перебільшень – це один з найкращих серіалів про бізнес за останні роки. «Мільярди» – справжня гостросюжетна драма, що розгортається на тлі декорацій жорстокого світу великого капіталу. Нахабний, самовпевнений та харизматичний власник хедж-фонду Axe Capital Боббі Аксельрод (Деміен Льюїс) у боротьбі за владу, статус та прибутки не гидує нічим. Його улюблений спорт – біг по трупах.

Однак досягнення Боббі у цьому виді змагань – не тільки гроші, а й великі неприємності. Одна з них – федеральний прокурор Чак Роадс (Пол Джаматті), який вчепився в Axe Capital наче скажений пес. За мотивами «Мільярдів» можна писати навчальний посібник «Як за допомогою інтелекту, величезних грошей, інтриг та погроз вирішити будь-які проблеми в бізнесі, та залишитися при цьому білим та пухнастим».

Поділитися: