Кремнієвий стиль: «Долина богів» Александри Вульф

614
Shutterstock
Як живе спільнота найамбітніших у світі людей, що створюють майбутнє

Thiel Fellowship – стипендійна програма Пітера Тіля, засновника PayPal та одного з інвесторів Facebook. Гасло програми «Два роки. $100 000. Деякі ідеї не можуть чекати». Її надають молодим людям віком до 23 років, які готові створювати та втілювати у життя інновації. Концепція – ризикнути і скористатися шансом на професійне зростання або допомогу в розробленні й запуску стартапу від фундації Тіля. Стипендія дає змогу два роки пожити у Кремнієвій долині та випробувати себе.

Молоді, розумні й амбітні мешканці Кремнієвої долини, які на наших очах здійснюють, по суті, чергову технологічну і культурну революцію, – сучасні «боги».


Як живеться в цьому «місті майбутнього» стипендіатам Thiel Fellowship, розповіла американська журналістка Александра Вульф у книжці «Долина богів. Історії з Кремнієвої долини». Її переклад українською випустило 2018 року видавництво Yakaboo Publishing.

Новачки, за словами автора, не лише професійно зростають поруч із «богами», а й переймають основні аспекти їхнього стилю життя. Деякі з них – в огляді K.Fund Media.

1

Манера одягатися

В цьому і чоловіки, і жінки у Кремнієвій долині надають перевагу комфорту. Мода обох статей дуже проста – зазвичай це джинси та светр або футболка. Людей, одягнених інакше, завжди сприймають як немісцевих. Усі прагнуть мати молодий вигляд і тому продовжують наслідувати моду студентських років. Яскравими прикладами такого стилю є Марк Цукерберґ і Стів Джобс, які завжди з’являлися на публіці у джинсах, кросівках, чорному гольфі або сірій футболці. Вони не купуватимуть нові речі спеціально для презентації чи конференції.

Поради глав IT-корпорацій Кремнієвої долини молодим собі

2

Поліамурність і безглютенність

Як відомо, Кремнієва долина знаходиться на історичному місці зародження культури хіпі. Концепцією взаємовідносин сімей і пар є так звана поліамурність, що передбачає відсутність ревнощів та можливість вільних сексуальних відносин. Мешканці Долини переконані, що цей підхід є здоровим і запобігає виникненню хворобливої залежності від іншої людини.

Александра Вульф. Mark Seliger Vogue.com

Більшість тутешніх мешканців також дотримуються безглютенової дієти, і місцеві магазини та кафе враховують це у своєму асортименті.

3

Один будинок на всіх

Життя комуною зменшує не лише фінансові витрати, а й час на проїзд до офісу, адже маєш його вдома. Інтер’єр будинку для стипендіатів організований таким чином, щоби було зручно працювати за комп’ютерами. Є в ньому і велика дошка для спільних ідей або обговорень.

Зазвичай усі працюють до світанку, а потім роблять перерву на сон або ранкову пробіжку

У будинку живуть стартапери, які не мають зайвих грошей, але мешканці Долини готові їм допомагати. Окремі кімнати можуть отримувати лише жінки.

4

Зайнятість як ознака успішності

Стартапери та підприємці, що живуть в Долині, не мають речей класу люкс і не подорожують екзотичними куточками планети. І навіть якщо й мають у власному гаражі останню модель Ferrari, вона не стане об’єктом їхнього вихваляння або гордості.

HBO

Зайнятість протягом 24 годин, постійне навчання чи робота над новим проектом є атрибутами успішності.

Відсутність вільної хвилини упродовж дня – критерій, за яким оточуючі можуть оцінювати рівень успішності особи.

5

Нескінченне навчання

Попри те що стипендійна програма пропонує відмовитися від навчання в університеті чи коледжі, вона передбачає постійне самовдосконалення протягом двох років та можливість у майбутньому повернутися до освіти.

Усі стипендіати мають змогу відвідувати Стенфордський університет, що знаходиться у серці Кремнієвої долини, та користуватися його лабораторіями для власних досліджень.

Сам Пітер Тіль, попри скептичне ставлення до освіти, закінчив цей знаменитий заклад.

Читайте також про книжку «Хаос у Кремнієвій долині» Антоніо Ґарсіа Мартінеса, в якій відверто розповідається про народження і занепад стартапів, інвесторів та марнославство в найзнаменитішому технологічному центрі світу.

Поділитися: