Креатив попереду: які професії не замінять машини

231
Чому люди, які виконують унікальні завдання, ніколи не залишаться без роботи

Кожній другій спеціальності загрожує автоматизація. Такий результат дослідження майбутнього роботи, яке провели в Оксфордському університеті п’ять років тому. Зараз ми спостерігаємо, як прогноз поступово втілюється в життя.

Засновник компанії Kaggle, що спеціалізується на роботі з великими даними, Ентоні Голдблум говорить, що не все так сумно. Є низка професій, які ніколи не замінять машини. Люди, що швидко адаптуються, не залишаться без роботи.

«Машини погано справляються з незвичними ситуаціями. Вони «губляться» під час виконання завдань, з якими не стикалися багаторазово. Головна проблема машинного навчання полягає в тому, що для нього потрібні великі масиви вже накопичених даних. А люди справляються і без цього. Ми здатні з’єднувати здавалося б розрізнені ідеї, вирішувати завдання, з якими стикаємося вперше», – говорить Голдблум.

Яскравий приклад – Персі Спенсер, фізик, який працював в роки Другої світової війни над створенням радара.

Одного разу він помітив, що від роботи магнетрона розтанула його шоколадка. Він поєднав своє розуміння електромагнітної радіації з кулінарними навичками та винайшов мікрохвильову піч.

«Майбутнє будь-якої роботи або професії міститься у відповіді на одне лише питання: наскільки ця робота полягає у виконанні часто повторюваних, об’ємних завдань, і наскільки часто на ній доводиться вирішувати унікальні завдання?», – розповідає експерт.

Він упевнений, що в рішенні новаторських завдань машини не досягли успіху. Наприклад, в маркетинговій кампанії реклама повинна привертати увагу споживачів, виділятися серед інших. Бізнес-стратегія полягає в тому, щоб знаходити на ринку порожні, неосвоєні ніші. Тільки люди можуть створювати рекламні кампанії та бізнес-стратегії. Така робота машинам не до снаги.

 

Читайте також: Ера машин: як виживати безробітним людям у майбутньому 
Поділитися: